Volvo’dan çok özel destek hizmeti!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otomobil sahibi olmak harika bir şey. Ancak sahip olmanın bazı rahatsızlık veren tarafları da yok değil. Acaba bugüne kadar yakıt alırken, servise giderken ve aracınızı yıkatırken ne kadar zaman kaybettiniz? Düşünmek bile istemiyorum.

Artık Volvo kullanıcıları yeni Volvo On Call hizmetiyle bu gibi durumlardan çok da rahatsız olmayacaklar.

Aplikasyon bazlı servis hizmeti araç sahipleri çalışırken ya da önemli bir işlerini hallederken araçlarının servise götürülmesi, yıkatılması ve yakıt alımı gibi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor. Gerçekten de herhangi bir şey servislerin bekleme odalarında kötü kahve içerek beklemek ya da bir yıllık dergileri okumaktan daha iyidir. Ayrıca servisin aracınıza gözle görülür bir değişiklik yapmadıktan sonra sizden bir servet ödemenizi istemesi de ayrı bir şey.

Bu konudaki görüşlerimin biraz tuhaf olduğunun farkındayım.

Neyse, Volvo’nun yaptığı araştırma kullanıcılarının yüzde 70’inin yakıt dolum hizmetini isteyebileceğini gösteriyor, bunun dışında yüzde 56’lık bir kısım araçlarının servise götürülmesini, yüzde 49’luk bir müşteri kitlesininse ihtiyaçları olduğu zaman araçlarının farklı bir lokasyona getirilmesini istiyor. Tüm bunlar On Call adı verilen hizmetle karşılanabiliyor.

Yani servise gitmesi ve ofisinizin önünden sizi alması için otomobilinizin programını yapabilir, ardından en sevdiğiniz restautrant’ta yemek yemeden önce yakıtını doldurabilir ve aracınızı yıkatabilirsiniz.

Aplikasyon üzerinden bir ayarlama yapıldığında program servis sağlayıcıya lokasyon ve saat bilgilerini gönderiyor. Otomobil geri geldiğindeyse kilitleniyor ve program iptal oluyor.

Volvo pilot programı 300 adet XC90 ve S90 kullanıcısı üzerinde pilot program olarak başlattı.

Volvo bağlantı teknolojileri başkanı Anders Tylman-Mikiewicz konuyla ilgili şunları söylüyor: “Bu konuya ve servis sağlayıcılarımın yenilikçi hizmetlerine açık ve esnek bir yaklaşım sunuyoruz. Bu henüz başlangıç.”

Kısacası eve gitmeden önce otomobilinizin size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Volvo On Call servislerinin ne zaman tam anlamıyla hizmete geçeceğini henüz belirtmedi.

Volvo'dan çok özel destek hizmeti!