2018 Mustang 10 ileri vitesli olabilir!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mustang’in makyajlı versiyonunun tanıtım zamanı yaklaşırken, 2018 model yılına dâhil olacak otomobile dair detaylar da bir bir ortaya çıkmaya başlıyor. Opsiyon olarak sunulacak olan on ileri otomatik şanzıman iddiaları haziran ayında çıkmıştı ve bayilere verilen siparişlere ait bir kılavuza ulaşan Mustang6G’deki dostlarımız bu söylentinin gerçeğe dönüştüğünü doğruladılar. Buna ek olarak makyajlı Mustang’in EcoBoost ve GT versiyonlarında daha güçlü paket olan Shelby GT350’de sunulan, MagnaRide isimli, manyeto reolojik sıvılarla çalışan adaptif süspansiyonlar da yer alacak.

Aynı kaynağa göre 2018 model yılı altında yapılan sipariş listesinde görünmeyen 3.7 litrelik, atmosferik V6 motor da artık yolun sonuna gelmiş. Ford’un giriş seviyesi ünitesi olarak 2.3 litrelik, dört silindirli EcoBoost motorunu kullandığını göz önüne alırsak bu pek de şaşırtıcı olmuyor.

Çıkan diğer haberlerde 2018 Mustang’in dört çıkışa sahip aktif egzoz sistemine sahip olacağı öne sürülüyor. Ayrıca turuncu (Orange Fury) ve kan kırmızısı (Royal Crimson) tonlarıyla genişleyecek olan gövde rengi seçenekleri arasından “Grabber Blue” isimli mavi tonu kaldırılacak. Sipariş listesinde dikkat çeken bir diğer detay ise “Performance Pack 2.” Bu paket, Chevrolet Camaro 1LE’nin V6 versiyonu ve V8 motorlu SS türevinde getirilen pist odaklı kitler ile aynı içeriğe sahip olabilir.

Estetik değişikliklere baktığımzıda karşımıza çıkan casus fotoğraflarında Ford’un dış bölümde çok değişiklik yapmadığını görüyoruz. Ancak kameralara takılan tüm prototiplerde yoğun kamuflaj uygulaması görülmüştü, gizleme elemanları altında büyük değişiklikler de olabilir; bu yüzden kesin konuşmak için henüz erken. Kabinde çok önemli değişiklikler beklemiyoruz, büyük ihtimalle sadece pek göze çarpmayan ufak dokunuşlar göreceğiz.

Şu anda Ford’un güncellenmiş Mustang’i ne zaman tanıtacağı bilinmiyor ancak ocak ayında Detroit’te düzenlenecek Kuzey Amerka Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni aracı görmek pek şaşırtıcı olmayacaktır. Eğer tahminimizde yanılmıyorsak, önümüzdeki ay içerisinde çevrimiçi bir lansman görebiliriz.