Volkswagen’den yepyeni Passat GT konsepti!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Volkswagen, önümüzdeki günlerde kapılarını açacak olan 2016 Los Angeles Otomobil Fuarı’na daha önce görücüye çıkan üç sıra koltuğa sahip Atlas SUV modelinin yanı sıra sportif tasarımlı bir araç daha getirecek. Passat GT konsepti, üzerinde bir dizi ilgi çekici tasarım detayı, alçaltılmış sürüş yüksekliği ve bazı performans parçası taşıyacak.

3.6 litrelik TSI VR6 motor fabrika çıkışı ayarlarını koruyacak, yani 283 bg (208 kW) üretecek. Tüm bu güç, kulakçıklar ile kontrol edilen 6 ileri DSG çift kavramalı şanzıman vasıtasıyla aktarılacak. Performansta yapılan en kilit değişim ise daha ayırt edilebilir bir ses sunan çift trapezoid egzoz çıkışları ve spor susturucular olacak. Bunun yanında yaklaşık 15 mm alçalan araç, standart modele göre daha yere yakın bir duruş sergileyecek.

Dış bölümde ise standart modele göre 20 farklı ufak değişim var. Yapılan dokunuşlarda başrolü oynayan, üzerinde kırmızı detaylar yer alan, siyah renkli bal peteği ızgara efsanevi GTI’a selam veriyor. Göze çarpan diğer değişiklikler arasında özel tampon parçaları, siyah cam çerçeveleri, kırmızı fren kaliperleri ve onları saklayan 19 inç çapındaki Tornadı jantlar bulunuyor.

İç mekanda da çok dikkat çekmeyen dokunuşlar yapılmış. Kapı döşemesinde ve gösterge panelinde kullanılan karbon fiber deseni, çift renkli (siyah ve gri) spor koltuklar ve zıt renkli dikişler öne çıkan ilk detaylar. Güncellemeler, tüm Passat yelpazesinde standart olarak sunulan siyah tavan döşemesine ve parlak siyah merkezi konsola vurgu yapıyor.

Passat GT konsepti, VW’nin Tennessee’deki Chattanooga tesisinde geliştirildi. Araç önümüzdeki günlerde Los Angeles Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Volkswagen'den yepyeni Passat GT konsepti!