Trump’ı rezil eden harita!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Trump, 18. yüzyıldan bu yana Fransa’ya bağlı olan Akdeniz adası Korsika’yı İtalya’nın bir parça olarak gösteren haritayı sosyal medyada paylaşması nedeniyle Twitter’ın diline düştü.

ABD Başkanı Donald Trump, Facebook hesabından ilk yurtdışı seyahatinin duraklarını gösteren bir harita paylaştı. Ancak haritayı inceleyenler Trump’ın gözünden kaçan ‘minik’ bir ayrıntıyı yakaladı. Haritada, 18. yüzyılda Fransa’ya geçen ve halen Fransa’ya bağlı olan Korsika adası İtalya’nın bir parçası olarak gösterilmişti. Bu durum, sosyal medyada alay konusu oldu.

‘Korsika’yı yeniden İtalyan yapalım’

Davide Denti isimli Twitter kullanıcısı, “Korsika’yı İtalya’ya verdiğin için teşekkürler Donald Trump. Üzgünüm (Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel) Macron” diye yazdı

Paolo Giuffre isimli kullanıcı da Trump’ın seçim sloganı olan ‘Make America Great Again’e (ABD’yi yeniden güçlü yapalım) atıf yaparak ‘Make Corsica Italian Again’ (Koriska’yı yeniden İtalyan yapalım) diye yazdı.

Bir diğer kullanıcı ise haritadaki diğer hataları da şöyle sıraladı: “Tanrım! Korsika, İtalya değil. Vatikan, İtalya değil. Kudüs, uluslararası hukuka göre, İsrail değil. Bu Beyaz Saray çalışanları işinin ehli değil.”