SON DAKİKA

Haber Rizem

Toyota ‘çıkarma’ yapmaya hazırlanıyor!

Toyota, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda 2017 model yeni Yaris’i ve onun sportif versiyonu Yaris GRMN’yi görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

Toyota ‘çıkarma’ yapmaya hazırlanıyor!
Bu haber 24 Şubat 2017 - 11:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şirket açıklamasına göre, kapsamlı bir şekilde yenilenen Yaris, daha dinamik bir dış tasarım ve yenilenmiş bir kabine sahip.

Yaris model yelpazesi içerisinde bulunan Yaris GRMN ise otomobilin sporcu yanını temsil edecek. Toyota’nın 2017’de Dünya Ralli Şampiyonası’na geri dönmesinden fikir alan Yaris GRMN modelinde, kompresör beslemeli 210 beygir gücündeki 1.8 litre hacmindeki motor görev yapıyor.

i-TRIL konsept dünya prömiyeri

Cenevre’de Toyota’nın bir diğer modeli konsept i-TRIL. Toyota Avrupa ile şirketin Nice’daki ED2 tasarım stüdyolarıyla birlikte yaptığı bu elektrikli konsept araç, Toyota’nın daha iyi ve daha çevreci otomobiller üretme felsefesinin bir göstergesi olarak niteleniyor.

1 + 2 oturma pozisyonuna sahip konsept araçta, aktif eğim teknolojisi ve otonom özellikler yer alıyor. Toyota i-TRIL Concept diğer elektrikli araçlara ve motosikletlere alternatif olarak düşük hızda bile sürüş keyfi isteyenlere odaklanıyor.

Toyota standında, Toyota Gazoo Racing yarış araçlarının da sergilenmesi planlanıyor. FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC), FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) ve Dakar’da yarışan araçlar, Toyota’nın daha iyi otomobiller üretme hedefinde önemli bir rol üstleniyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER