SON DAKİKA

Haber Rizem

Sigortada tavan fiyat yürürlüğe girse bile…

Trafik sigortası fiyatlarına karşı merakla beklenen ‘tavan fiyat uygulaması’ henüz yürürlüğe girmedi, ancak girse bile faaliyete geçmesinin 2 hafta sürebileceği belirtiliyor.

Sigortada tavan fiyat yürürlüğe girse bile…
Bu haber 04 Nisan 2017 - 11:23 'de eklendi ve 598 views kez görüntülendi.

Milyonlarca araç sahibinin sigortaya tavan fiyat için iple çektiği 1 Nisan tarihi hüsrana sebep oldu. Beklenen zorunlu trafik sigortalarında herhangi bir indirim olmadığı gözlendi.

Ülke Haber’den E.Giray Topçular’ın haberine göre, Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek’in 1 Nisan itibari ile zorunlu trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasına geçileceği açıklaması, araç sahipleri tarafından coşkuyla karşılanmasına sebep olmuştu.

Trafik sigortasında indirim olacağı günü bekleyen araç sahipleri, 1 Nisan tarihinde umduklarını bulamayarak adeta hayal kırıklığı yaşadı. 1 Nisan tarihinin hafta sonuna gelmesine rağmen sigorta şirketlerini arayarak indirim miktarını öğrenmek isteyen araç sahipleri, duydukları rakamlar karşısında şok oldular. 

PAZARTESİYE ERTELEDİLER AMA…

Sigorta acentelerinin bu durumun hafta sonundan kaynaklandığı için yeni fiyatların sisteme geçmemiş olabileceğini, hafta içi (3 Nisan) Pazartesi günü tekrar sorgulama yapmalarını rica ederek, araç sahiplerinin beklendtilerini iki gün ertelemiş oldular. Fakat yapılan sorgulamalarda Pazartesi günü de fiyatlarda değişiklik olmaması araç sahiplerini ikinci kez hüsrana uğrattı. 

‘YÜRÜRLÜĞE GİRSE BİLE 2 HAFTA SÜRER’

K ve K sigorta aracılık hizmetleri şirketinin sahibi Tuna Karahan, poliçe sahiplerinin mevcut indirimi öğrenmek için 1 Nisan tarihinin ilk saatlerinden itibaren kendileriyle iletişimde olduğunu, maalesef mevcut indirimi sistemlerinde göremediklerini ve müşterilerine üzülerek bunu bildirdiklerini açıkladı.

Karahan, durumun akıbetinin ne olacağını öğrenebilmek adına sigorta genel merkezini aradığında ise “Henüz kendilerine devlet tarafından gönderilmiş bir tavan fiyat belirlemesi gelmediğini ki gelse bile sisteme geçmesinin en az 2 hafta süreceğini” duyarak hiç beklemediği bir cevapla karşı karşıya kaldığını aktardı.

PRİM FİYATLARINDA ARTIŞ VAR!

Tavan fiyat uygulamasını iple çeken vatandaşlar Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesine girerek sorgulama yaptıklarında ise gözlerine inanamadılar. Sistemde arıza olabileceğini düşünenler ise sigorta acentelerini telefon yağmuruna tuttu.

Aralık ayında aracına 750 TL’ye sigorta yaptırmış bir motosiklet sürücüsü indirimden faydalanmak için sbm.org.tr adresinde tekrardan sorgulama yaptığında ise çıkan fiyat karşısında adeta şok oldu! En yüksek fiyatın 3 bin TL olduğunu ve en düşüğün ise 768 TL olduğunu görünce hayal kırıklığı yaşadığını aktarırken “Bırakın yüzde 30 indirimi mevcut primlerim bile artmış” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER