SON DAKİKA

Haber Rizem

TBMM Başkanı Şimşek: ‘Ülkemiz Büyüdükçe Bazılarının Kıskançlığı Artıyor’

TBMM Başkanı Şimşek: ‘Ülkemiz Büyüdükçe Bazılarının Kıskançlığı Artıyor’
Bu haber 26 Ağustos 2018 - 1:17 'de eklendi ve 98 views kez görüntülendi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, “Ülkemiz büyüyor ve gelişiyor. Ülkemiz büyüdükçe ve geliştikçe de bazılarının kıskançlığı artıyor, husumeti artıyor. Ülkemize ve milletimize incitmek için çeşitli hilelere başvuruyorlar.” dedi.

Binali Şimşek, Kurban Bayramı tatilini geçmek üzere geldiği baba ocağı Erzincan’ın Refahiye ilçesi Kayı köyündeki Veri ve Kültür Evi’nin açılışında yaptığı konuşmada, 6 yıl baştan başa memleketin her köşesine hizmet edildiğini söyledi.

Yaptıkları hizmetlere muhabere eden Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Elimizin değmediği, hizmetimizin ulaşmadığı yer kalmadı. Ilk Kez Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve tüm yol arkadaşlarımız almak üzere hoş hizmetleri ve işleri memleketimize yapmaya gayret ettik. Kesinlikle daha yapılacak fazla işimiz var. daima yapılacak yeni şeyler var. Mevlana’nın dediği gibi ‘Dün dünde kaldı cancağazım, bugün yeni bir gün, yeni şeyler anlatmak lazım.’ Ülkemiz büyüyor ve gelişiyor. Ülkemiz büyüdükçe ve geliştikçe de bazılarının kıskançlığı artıyor, husumeti artıyor. Ülkemize ve milletimize incitmek için çeşitli hilelere başvuruyorlar. Siz bunların ne olduğunu benim değin biliyorsunuz. Bunlar bitmeyecek. Çünkü biz zorlama bir coğrafyada yaşıyoruz.”

Şimşek, coğrafyanın kader olduğunu belirterek, “İbn-i Haldun’un dediği gibi ‘Coğrafya kaderdir.’ Bu topraklar bizim kaderimiz, bu toprakların bedeli çok yüksek. Onun için burada yaşamanın ve hayatta kalmanın büyük bedeli var. Tarih her tarafında bu bedeli ödeyerek bugünlere geldik. Bundan daha sonra da inşallah yalnızca ülkemiz için değil bölgemiz ve İslam ümmeti için var gücümüzle çalışıp çaba edeceğiz ve gelecek nesillerin umudu olmaya çalışacağız.” diye konuştu.

“Burada hayatımızın izleri var”

Baba ocağı Kayı köyünde komşuları ve gurbete gidenler için yeni evler yapıldığını anlatan Şimşek, şunları aktardı:

“Her sene geçtikçe daha çok köylümüz, komşumuz buralara geliyor ve yerleşiyor. Burası, Cenabıhakk’ın en hoş yarattığı topraklardan bir parça. Pak havası, sert suyu, mert insanı ile hakikaten nerede olursak olalım burası katiyen aklımızdan çıkmıyor. Buralar bizim çocukluğumuzun ve hatıralarımızın acı ve hoş günlerimizin geçtiği yerler. Burada hayatımızın izleri var. Bunu bizden daha sonra gelecek kuşaklara uyarlamak ve yaşatmak hepimizin görevi.”

Şimşek, Data ve Kültür Evi’nin açılışa hazır hale gelmesi için çoğu birey ve kurumun emeğinin olduğunu söyledi.

Bilgi ve Kültür Evi fikrini Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in Erzurum’da fazla hoş şekilde yaygınlaştırdığını anlatan Şimşek, “Bu projeyi kendisi anlatınca ben de ‘Başkanım bundan bir tane doğup büyüdüğüm köye yapılması için yardımcı olur musun?’ dedim. O da hiç kararsızlık etmedi ve bugün bu eser bu ayla geldi. Kendisine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, bu yapının hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, şöyle devam etti:

“Buradaki amacımız, özellikle yaz aylarında İstanbul’dan, Ankara’dan, Avrupa’dan ve Türkiye’nin her tarafından gelen hemşehrilerimiz burada buluşup kaynaşsınlar, bir araya gelsinler. Düğündü, nişandı, sosyal faaliyetti burada yapılsın ve bu nedenle kaynaşma daim olsun. Yavrularımız babalarının, dedelerinin doğduğu bu topraklara yabancılaşmasınlar, amacımız budur. Eğer bu eser bu amaca hizmet edebildiyse bu bizim en büyük mutluluğumuzdur.”

Bilgi ve Kültür Evi dualarla açıldı

Binali Yıldırım, konuşmasının gerisinde İl Müftüsü Mehmet Belli Çetin’in yaptığı dua sonrası Veri ve Kültür Evi’nin açılışını gerçekleştirdi. Şimşek ve beraberindekiler başlangıç sonrası Veri ve Kültür Evi’ni gezdi.

Açılışa, TBMM Başkanı Şimşek’ın eşi Semiha Yıldırım’ın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, Erzincan Vali Vekili Dede Musa Baştürk, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Refahiye Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir ve vatandaşlar katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER