SON DAKİKA

Haber Rizem

Rusya’dan Akdeniz’de dev İdlib tatbikatı

Rusya’dan Akdeniz’de dev İdlib tatbikatı
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 16:06 'de eklendi ve 138 views kez görüntülendi.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 1-8 Eylül tarihlerinde Rusya Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Vladimir Korolyev’in yönetiminde bir tatbikat gerçekleştireceği belirtildi.

Açıklamaya tarafından, tatbikatta Rus donanmasından 25 gemi, Hava Kuvvetleri’nden 30 uçak yer alacak.

DEV KAPSAMLI TATBİKAT

Tatbikatta Kuzey, Baltık, Karadeniz ve Hazar filolarından gemiler görevlendirilecek. Gemiler Marşal Ustinov füze kruvazörünün yönetiminde olacak. Uçaklar arasında da Tu-160, Tu-142MK ve İl-38 denizaltı savar uçaklarının yanı sıra Su-33 ve Su-30SM uçakları olacak.Rusya'dan Akdeniz'de dev İdlib tatbikatı

Milletlerarası kurallar çerçevesinde gerçekleştirilecek tatbikat sırasında güvenlik nedeniyle eğitim bölgelerinin gemi geçişi ve uçaklar için tehlikeli olacağı bildirilecek.Rusya'dan Akdeniz'de dev İdlib tatbikatı

KİMYASAL PROVAKASYONA KARŞI

ÖTE TARAFTAN tatbikatla ilgili bilgi, Rusya Savunma Bakanlığı’nın İdlib’de militanlar göre bir kimyasal atak provokasyonunun hazırlandığı ve bu provokasyonun Batı göre Suriye ordusuna saldırı gerçekleştirmek için kullanılacağı uyarısını yaptığı bir dönemde geldi. Bakanlığa kadar, Şam tarafından yapıldığı ileri sürülecek hamle mazeret olarak kullanılacak.

Rusya'dan Akdeniz'de dev İdlib tatbikatı

BATI’YA GÖZDAĞI

ÖTE TARAFTAN Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, ABD’nin Akdeniz’deki askeri varlığını arttırdığını, 25 Ağustos’ta ABD Donanmasına ait destroyer gemisi Ross’un içinde 28 Tomahawk kruz füzesi ile birlikte Akdeniz’e girdiğini, bu füzelerle Suriye’nin her yerinin vurulabileceğini ifade etmişti.

aynı zamanda ABD öncülüğündeki batılı güçlere aleyhinde Rusya’nın da “alan hakimiyeti” mesajı saptamak için bu faaliyeti yürüttüğü belirtiliyor. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Suriye’de teröristlerin kontrolünde kalan tek alan olan İdlib’in kurtarılması gerektiğini söylemişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER