SON DAKİKA

Haber Rizem

Otobüs firmalarından Kurban Bayramı için 10 bin ilave sefer

Otobüs firmalarından Kurban Bayramı için 10 bin ilave sefer
Bu haber 05 Ağustos 2018 - 14:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla özellikle tatil yörelerine karşın otobüs biletlerine talep arttı. Bayram boyunca 10 milyondan fazla yolcu hedefleyen otobüs firmaları, vatandaşların mağdur olmaması için 10 bin ek sefer düzenleyecek.

HAZİRAN AYI KAYIP BİR AY

Bütün Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı ve TOBB Karayolu Gezgin Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi dolayısıyla haziran ayının sektör için kayıp bir ay olduğunu söyledi.

“GEZGIN SAYISI BEKLENENİN ÜSTÜNE ÇIKTI”

Şimşek, “Bu Nedenle yaz tatili 2 avuç içi sıkıştı. Seçimlerin ardındaki başlayan hareketlilik, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla daha da arttı. Yolcu sayısı beklenenin çok üstüne çıktı.” dedi.

Bayram tatili dolayısıyla yolculukların 15 Ağustos itibarıyla yoğunlaşacağına dikkati çeken Yıldırım, bilhassa tatil yörelerine otobüs biletlerinin gidiş-dönüş olarak alınması tavsiyesinde bulundu. Şimşek, Ulaştırma ve Altyapılar Bakanlığının şehirler arası otobüs firmalarına, Kurban Bayramı tatil boyunca B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüsleri faydalanma izni vermesiyle 10 bin ilave sefer konulacağını bildirdi.

Otobüs firmalarından Kurban Bayramı için 10 bin ek sefer

“YOĞUN ISTEK ALIYORUZ”

Tatil yörelerine yönelik otobüs seferlerine talebin arttığını vurgulayan Şimşek, “Aynı Zamanda bayram tatilini memleketlerinde geçirmek isteyenler de bulunuyor. Bu bayram, Türkiye’nin her yerine yoğun istek alıyoruz.” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER