SON DAKİKA

Haber Rizem

İnşaat sektörü temsilcilerinden Bakan Albayrak’a ziyaret

İnşaat sektörü temsilcilerinden Bakan Albayrak’a ziyaret
Bu haber 02 Ağustos 2018 - 15:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, inşaat sektörünün çatı kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Görüşmede inşaat sektörünün kısa vadeli sorunları ve orta vadede sektörün sürdürülebilir bir çoğalma yakalayabilmesi için atılması gerekli adımlar ele alındı. Bakanlıktan edinilen bilgiye göre, Bakan Albayrak, ekonomide orta vadeli politikaların hazırlanması zarfında bütün paydaşlarla görüşmelerini sürdürüyor.

SEKTÖRÜN ÖNCÜLERİNDEN ALBAYRAK’A ZİYARET

Bu kapsamda daha önce akademisyenleri, ekonomistleri ve meslek insanlarını dinleyen Albayrak, inşaat sektörünün dernek ve çatı kuruluşları temsilcilerini kabul etti. Görüşmeye İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, Ev Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas ve Genel Sekreteri Doğan Selçuk Öztürk ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersun Bayraktaroğlu katıldı.

Görüşmede inşaat sektörünün kısa vadeli sorunları ve orta vadede sektörün sürdürülebilir bir artma yakalayabilmesi için atılması gerekli adımlar ele alındı. Görüşmenin, sektörün sorunlarının ve hedeflerinin detaylı olarak ele alınması açısından oldukça bereketli olduğu açıklama edildi.

ALBAYRAK’TAN OVP MESAJI

Albayrak’ın, başta kamu kurumları almak üzere bütün paydaşların katılımıyla, onların da gündemlerine yanıt verecek bir orta vadeli program (OVP) için ayrıntılı çalışmaların sürdüğünü belirttiği öğrenildi. Bu kapsamda, kısa vadeli sorunların yanında, hedeflenen sürdürülebilir ve istikrarlı bir artış için inşaat sektörünün nasıl konumlandırılması gerektiği konusunda manzara alışverişinde bulunuldu. Toplantıda, sektörde layık zincirinin bir tüm oluşturması ve yönetilmesiyle ilgili atılacak adımlar da değerlendirildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER