SON DAKİKA

Haber Rizem

Patent Albayrak’tan ABD’ye tepki

Patent Albayrak’tan ABD’ye tepki
Bu haber 02 Ağustos 2018 - 15:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sürecin, güçlü tarihi geçmişe ve müttefikliğe sahip iki ülke ilişkilerine uygun şekilde, diplomasi ve yapıcı çabalarla sonuçlanmasının öncelikleri olduğunu vurgulayan Albayrak, bu yanlışta ısrar edilmesi durumunda ortaya çıkacak tablonun Türkiye’ye ve Türk ekonomisine etkisinin sınırlı olacağını kaydetti.

“YAPILAN GİRİŞİMLERİN TAMAMI DA BOŞ YERE ÇIKACAKTIR”

Albayrak, “Gelişmeler sonrası ekonomiye yönelik ataklar kısa dönemlidir. Bu işlem içinde, spekülatif hamlelerle piyasalarda olumsuz hava oluşması için yapılan girişimlerin tamamı da boş yere çıkacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, mevcut makroekonomik veriler ışığında, bütçe disiplini, enflasyonla çaba, sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyümenin sağlanması hedefleri için detaylı incelemeler başlattıklarına sinyâl ederek, bu kapsamda paydaşlarla yaptıkları istişare toplantılarında elde ettikleri verileri de dikkate aldıklarını, Orta Vadeli Program için birincil toplantıyı hafta başında gerçekleştirdiklerini belirtti.

GÖRÜŞMELER POZITIF İLERLİYOR

Program hazırlığı devam ederken, hesaplı dengelenme için zorunlu görülen bir dizi adımı ve bütçe disiplini dahilinde bir takım tasarruf tedbirlerini de hayata geçirdiklerine dikkati çeken Albayrak, diğer yandan, kısa ve orta vadeli, ayrı dış kaynak finansmanı için görüşmelerinin arti şekilde ilerlediğini vurguladı.

Albayrak, “Ekonomik dengelemenin akabinde, ekonomimizin dinç ve sürdürülebilir artış üzerine oturacağından ve Türkiye’nin zinde bir şekilde yoluna devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.” ifadesini kullandı.

Beyaz Saray: Hedefimizde İçişleri ve Adalet Bakanı var

Berat Albayrak'tan ABD'ye tepki

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER