SON DAKİKA

Haber Rizem

Hamburg’da 7 yaşındaki çocuktan anlamlı yürüyüş

Hamburg’da 7 yaşındaki çocuktan anlamlı yürüyüş
Bu haber 11 Eylül 2018 - 12:12 'de eklendi ve 142 views kez görüntülendi.

Almanya 7 yaşındaki Emil’i konuşuyor. Minik Rustige, aralıksız cep telefonu elinden düşmeyen velilere aleyhinde, “Benimle Oynayın, cep telefonunla değil” sloganı altında bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşüne fazla sayıda birey de destek verdi.

Hamburg'da 7 yaşındaki çocuktan anlamlı yürüyüş

150 ÇOCUKTAN DESTEK

Emil yürüyüşün nasıl gerçekleştiğini ise şöyle anlattı: “Parkta arkadaşlarımla oynamak istiyordum oysa müsade vermediler. Izin vermeyince babamla oynamak istedim ama o sürekli telefonu ile oynayıp duruyordu”.

Bu durum üzerine Emil annesine durumu anlattı ve izin istedi. 7 yaşındaki Emil Rustige’nin ebeveynleri sorun çıkmaması açısından yürüyüşü polise bildirdi. Yaklaşık 150 çocuk gösteriye katılırken, ebeveynleri de bu protestoyu izledi.

Hamburg'da 7 yaşındaki çocuktan anlamlı yürüyüş

ALMAN POLİSİNDEN AÇIKLAMA

Alman polisi, çocukların etrafında geniş emniyet önlemleri alark “Çocukların eylemlerini ciddiye alıyoruz” diye konuştu.

7 yaşındaki Emil eğlence sırasında megafonu eline alarak “Burada yüksek sesle konuşuyoruz, çünkü anne-babalarımız bizi duymuyor” diyerek sitem etti.Gösteri sorunsuz sona ererken, ebeveynler de adeta küçük çocuğun bu anlamlı hareketinden kendilerine ders çıkardı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER