DEAŞ’ın korkunç taktiği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Musul’un batısındaki mahallelerde köşeye sıkışan terör örgütü DEAŞ, cephede göğüs göğüse çarpışmak yerine yeni taktikler geliştiriyor. Irak askerleri, terör örgütü DEAŞ’ın yavru köpeklerin üzerine bomba sistemi bağlayarak kendilerine gönderdiklerini keşfetti.

Düzeneklerden birini köpeğin üzerinden çıkarmaya çalışan ordu birlikleri, yavru köpeğin hayatını kurtardı. Her gün mevzi kaybeden DEAŞ’ın bu korkunç yöntemi, umutsuz bir çırpınış olarak görülüyor.

Terör örgütünün son dönemlerde sahaya sürdüğü bir başka taktik ise, insansız hava araçlarına yüklediği roketler ve bombaları askeri araçlar veya binaların yanında patlatmak. DEAŞ yanlısı sosyal medya hesaplarından, çok sayıda söz konusu taktikle yapılan saldırıların görüntüleri yayınlandı.

TOPRAKLARININ DÖRTTE BİRİNİ KAYBETTİ

Musul, terör örgütü DEAŞ’in elinde tuttuğu en büyük kent. DEAŞ şu anda Musul’un yanı sıra Rakka’da da kuşatma altında tutuluyor. Terör örgütünün batıdaki en büyük merkezi El Bab ise, Fırat Kalkanı Harekâtı’yla ele geçirildi ve ilçe çevresindeki kasabalardan da örgüt temizlendi.

DEAŞ, geçen yıl elindeki toprakların dörtte birini kaybetti. Irak’ta Felluce, ve Libya’da  Sirte gibi kentlerden temizlenen kanlı örgüt, Musul’u da kaybetmesi halinde Rakka’ya sıkışacak.