SON DAKİKA

Haber Rizem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin Alternatifsiz Olmadığını Herkes Görecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’nin Alternatifsiz Olmadığını Herkes Görecek
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 23:15 'de eklendi ve 153 views kez görüntülendi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Medya Oscarları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Şu Anda ekonomi üzerinden bizi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin ekonomide çözmesi gereken yapısal sorunları elbette mevcuttur. Biz bunları zaten biliyor ve çözümü için çalışıyoruz. İnşallah biz bu dalgayı da atlatacağız. Türkiye’nin alternatifsiz olmadığını herkes görecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği göre Ankara’daki bir otelde düzenlenen 2017 Yılı Medya Oscarları Ödül törenine eşi Emine Erdoğan ile birlikte katıldı. Törene, ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Mehmet Cahit Turan, Aile, Alıştırma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Jülide Sarıeroğlu ve Yaşamsal Yazıcı da katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sene ödül alacak medya mensuplarını tebrik ederek radyo ve televizyon kuruluşlarında tahsis yapanlara çalışmalarında başarılar diledi.

daha sonra medya araçlarının önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Medyanın hayatımıza bu değin girmesiyle birlikte kolaylaştırıcı ve süre kazandırıcı böylece çok yönü yanında denetim edici ve yönlendirici tarafları da tartışılmaya başlanmıştır. Bu çerçevede küresel köy, eşik bekçiliği, suskunluk sarmalı, enformasyon toplumu gibi pek fazla teori geliştirilmiştir. Bugün baktığımızda, haberlerden sinemaya, eğlence programlarından çizgi filmlere değin medya içeriğinin kayda değer bölümünün kesin odakların tekelinde olduğunu görüyoruz. Medyanın tekelleşmesi, giyim kuşamın, mimarinin, yeme içme alışkanlıklarının daha o kadar fazla kişisel ve toplumsal davranışın da tek düze haline gelmesine yol açıyor. Görevimiz gereği dünyada etap basmadık ülke neredeyse bırakmadık. Gittiğimiz baştan aşağı yukarı aynı kıyafetleri giymiş insanlar, benzer mimariyle inşa edilmiş şehirler, benzer eşyalarla donatılmış mekanlar görüyoruz. Ziyaret ettiğimiz ülkelerin lokal unsurları sadece otantik gösteriler ve sergiler olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’nin de bu tek düzeliğin dıştan olmadığını üzülerek tanımlamak isterim.”

‘BİZE EN ÇOK SALDIRANLARIN BAŞINDA MEDYA GELİYOR’

Konuşmasının devamında, en fazla medya kadar linç edilmek istediklerini gösteren Erdoğan, şunları söyledi:  

“Açık konuşmak icabında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına namzet olduğumuz günden itibaren bize en fazla saldıranların, bizi en çok linç etmeye çalışanların başında kusura bakmayın medya geliyor. Belli Başlı cereyan medya ülkemizde bir zamanlar beri vesayetçilerle darbecilerle mandacılarla birlikte hareket etmiştir. Milletin yanında durmak yerine marjinallerin safında yer almayı hüner sanan medyaya aleyhinde da çok büyük mücadeleler verdik. Bir şairimizden esinlenerek söylediğim gibi biz herkes top güllesi niyetiyle atılan manşetlerle, köşelerini kurşun gibi kullanan kalemşörlerle çarpışa çarpışa bugünlere geldik. Hukuka da vicdana da ahlaka da sığmayacak bir mahkeme kararıyla mahkum edildiğimizde bizim için atılan kendisi için atılan ‘muhtar bile olamaz’ manşetlerini unutmadık.”

‘HAKİKATLERE SAYGILI, DENGELI BİR MEDYAMIZ OLDUĞUNA İNANIYORUZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına sonra şöyle devam etti:

“Şahsımız, hükümetimiz, partimiz aleyhine yazılan, çizilen, atılan iftiraların, yapılan çarpıtmaların haddi hesabı yoktur. Yolculuk ihanetini ‘sosyal tepki’, 17-25 Aralık emniyet yargı darbe girişimini ‘hukuka saygı’, çukur eylemlerini ‘sivil direniş’, 15 Temmuz’u ‘tiyatro’ olarak göstermeye çalışanlar, operasyonlarını daima medya üzerinden yürüttüler. Teröristlere güzellemeler yapan, milleti aşağılayan, küçümseyen, hakir gören bir zihniyet yıllardan beri medyada baş tacı edildi. Millete ‘göbeğini kaşıyan adam’, ‘bidon kafalı’, ‘koyun’ diyerek ve daha nice ifadelerle en ağır hakaretleri yapanlar hep kusura bakmayın medya mensupları değil miydi? Türkiye’nin geçirdiği değişimden kuşkusuz medyamızda nasibini aldı. Eskisine kadar hakikatlere daha saygılı, haberlerinde, yayınlarında daha dengeli bir medyamız olduğuna inanıyoruz.”

‘BU DALGAYI DA ATLATACAĞIZ’

Artık bu coğrafyaya fazla daha sıkı sahip çıkılması gereken bir dönemden geçildiğini açıklayan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Acilen ekonomi üzerinden bizi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin ekonomide çözmesi gereken yapı sorunları kuşkusuz mevcuttur. Biz bunları zaten biliyor ve çözümü için çalışıyoruz. İnşallah biz bu dalgayı da atlatacağız. Daha Aşağı yapımız, bunu atlatmaya zaten inanıyorum fakat kabiliyetlidir ve o gücü de vardır.”

‘BİZE TEHDİTLERLE GERİ ADIM ATTIRMAK MÜMKÜN DEĞİL’

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“NATO’da birlikte stratejik ortak olduğumuz bir ülkenin, kalkıp da Türkiye gibi NATO içerisinde ilk üçün içerisinde yer alan bir stratejik ortağına bu şekilde yaklaşımlarda bulunmasını hiç bir tümce ifade edemez. Gerek ekonomi yönetimimiz, gerek devletimizin diğer kurumları ihtiyaç duyulan tedbirleri alıyorlar, alıyoruz. Bize böyle tehditlerle geri adım attırmak mümkün değil. Biz, pek bir tarihin varisleriyiz ama bu tehditlerle cesaretini kırmak muhtemel değildir. Hiç kimse milletimizin içini karartacak, şevkini kıracak, kafasında ve gönlünde kararsızlık uyandıracak yollara boşu boşuna tevessül etmesin. Türkiye’nin girdiği her mücadeleden yalnızca ayakta yok aynı zamanda kazançlı bir şekilde çıkmasından başkaları rahatsız olabilir fakat bu ülkenin hiçbir ferdi, hiçbir kuruluşu böyle bir hakka sahip değildir.”

ÖDÜLLERİNİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının gerisinde Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin 2017 yılı Medya Oscar ödülüne layık görülen radyo ve televizyon programcıları ile dizi oyuncuların ödüllerini vererek başarılar diledi. Törende şu isimler ödül aldı:

Yılın en iyi reality haber programı/ Müge Anlı ile Tatlı Sert/ ATV 

Yılın en iyi sabah programı/ Parametre/ CNN Türk

Yılın en iyi ekonomi programı/ Piyasa Hattı/ Hamdi Demirel/ Bloomberg HT

Yılın en iyi ağız dalaşı programı/ Türkiye’nin Nabzı/ Didem Arslan Yılmaz/ Habertürk

Yılın en iyi spor programı/ Bir Zamanlar Futbol/ Ender Alim-Kemal Belgin/ A Spor

Yılın en iyi müsabaka programı/ Sözcük Oyunu/ Ali İhsan Varol/ TV2

Yılın en iyi aktüel haber ödülü/ Memleket Meselesi/ Hikmet Öztürk-Duygu Leloğlu/ A Haber

Yılın en iyi radyosu/ TRT Radyo Haber

Yılın en iyi radyo yapımcısı/ Adem Metan/ Best FM

Yılın en iyi yolculuk kültür programı/ Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu/ Show TV

Yılın en iyi TV dizisi/ Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz/ ATV

Yılın en iyi erkek oyuncusu/ Bülent İnal/ Payitaht Abdulhamit/ TRT 1

Yılın en iyi kadın oyuncusu/ Burcu Kıratlı/ Aşk ve Mavi/ ATV

Yılın en iyi yerel kanalı/ Kanal Fırat

Cengiz Polatkan Özel Ödülü/ Günün Manşeti/ Murat Çiçek-Hikmet Genç/ 24 TV

Nursal Tekin Özel Ödülü/ Armağan Yeter/ Anakaragücü Belgeseli/ TRT Spor

Mustafa Akrobat Özel Ödülü/ A Haber Ekibi Kerim Ulak, Ata Gündüz Kurşun, Banu El, Hilal Özdemir/ A Haber

– Ankara

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER