SON DAKİKA

Haber Rizem

CHP, PM Toplantısında Sürpriz Namzet Tartışması!

CHP, PM Toplantısında Sürpriz Namzet Tartışması!
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 23:15 'de eklendi ve 132 views kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde düzenlenen görüşme takriben 8 saat sürdü. Toplantıda, 24 Haziran’da yapılan seçim sonuçlarıyla ilgili ODTÜ’de akademisyen bir ekibin hazırladığı raporun sunumu yapıldı.

TAMAMINDA OY KAYBI

Takriben 3 saat süren sunumda rakamlar üzerinden akademik bir değerleme yapıldığı belirtilirken, sunumda, CHP’nin sahip olduğu büyükşehirlerin tamamında oy kaybı yaşadığının altının çizildiği öğrenildi. İlçe bazında da değerlendirmeler yapılan sunumda en büyük oy kaybının ise Çankaya ilçesinde olduğunun değerlendirildiği ifade edildi.

SÜRPRİZ NAMZET TARTIŞMASI

PM’de, partide başkalaşım isteyen üyelerle yönetim aralarında sert geçen tartışmalar yaşandığı da öğrenildi. Başkalaşım isteyen üyelerin milletvekili seçimleri sırasında yanlış yöntem izlendiğini savunduğu, yönetimin ise bunu kabul etmediği kaydedildi. Aynı üyelerin “küsen seçmenlerin” kazanılması gerektiği yönündeki önerisinin ise idare tarafından “küsen seçmen olmadığı” gerekçesiyle kabul edilmediği belirtildi. Yönetimin “lokal seçimlerde sürpriz namzet olacağı” yönündeki açıklamalarının da PM’de kavga konusu olduğu, bazı üyelerin buna, “sürpriz adaya gerek yok, tabandan, parti örgütünden, halkın içinden adaylar olmalı.” diye tepki gösterdiği ifade edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER