SON DAKİKA

Haber Rizem

Büyükşehirden Serik’e Toplam 210 Milyonluk Yatırım

Büyükşehirden Serik’e Toplam 210 Milyonluk Yatırım
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 16:43 'de eklendi ve 122 views kez görüntülendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik’e 4 yılda toplam 210 milyon liralık yatırım yaptı. Altyapı yatırımlarından sosyal projelere, eğitimden sağlık durumu hizmetlerine kadar Serik’in ihtiyaçlarına yanıt veren Büyükşehir Belediyesi pek fazla sorunu da ortadan kaldırdı.

Büyükşehir Belediyesi Antalya’nın 19 ilçesinde, merkezde ve kırsalda çalışmalarını sürdürüyor. İlçenin senelerdir bekleyen sorunları çözüme kavuşturulurken, toplam 210 milyon TL harcanarak, 955 adet yatırım ve hizmet Seriklilerle buluştu.

Altyapılar sorunları çözüldü

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in göreve gelmesiyle yatırım sağanağının başladığı Serik’te, öncelikli hizmet altyapılar oldu. Altyapı sorunlarının tarih olduğu ilçede, 240 kilometre içme suyu, 1 adet su deposu, 30 kilometre kanalizasyon, 12,5 kilometre yağmur suyu kanalı tamamlandı, 37 milyon lira harcanarak ilçeye kazandırılan Serik Biyoloji Ile Ilgili Atıksu Temizleme Tesisi hizmet vermeye başladı. Koku giderme sistemi, tam otomasyon ve uzaktan denetim sistemi, çıkış suyu dezenfeksiyon ve sirkülasyon sistemi ile tam donanımlı bir tesis Serik’e kazandırıldı. Kız Deresi’nin yıllardır süregelen yağmur suyu sorunu çözüme kavuşurken, derenin üzeri kapatılarak, ilçeye yeni ve çağdaş bir sokak kazandırıldı.

Serik’in yolları pırıl pırıl

Serik’te 2014’ten bugüne yaklaşık bin kilometre yol yapım, bakım ve onarımı gerçekleştirildi. Kayaburnu Mahallesi, Eskiyörük Mahallesi, Aşağıkocayatak Mahallesi, Çakallık Mahallesi, Tekke Mahallesi, Çınaraltı Mevkii, Prof. Yaşar Uçar Caddesi’nin Kızderesi Yolu ve Kumköy Mahallesi’nde 22,5 kilometrelik yol bakım ve yenileme çalışmaları tamamlandı. Kırsal yol üretim çalışmaları dahilinde ise toplam 37,7 kilometre sıcak asfalt, 172 kilometre de sathi kaplama asfalt çalışması gerçekleştirildi. Keza G20 ve Expo 2016 temas yolları, Belek-Kadriye Turizm yolu, Kardeş Kentler Caddesi’nde Expo 2016-Kundu temas yolu bitirilerek hizmete açıldı.

Serik’te engeller kalktı

Engelsiz bir Antalya hedefiyle yola meydana çıkan Büyükşehir Belediyesi, Serik’teki engelli vatandaşları da unutmadı. 132 vatandaşa engelsiz ulaşım arabulucu ve danışmanlık hizmeti verilirken engelsiz mekanlar projesi zarfında özel bireylerin hayat alanlarındaki engeller kalktı. Antalya şehir merkezine çare için gelen 313 Serikli hasta ve hasta yakınına ücretsiz konaklama hizmeti sunuldu. 32 okulda 2 bin 745 çocuğa ağız ve diş sağlığı eğitimi verilerek diş muayeneleri yapıldı. Gereksinim sahibi vatandaşlara doktor, hemşire ve ambulans hizmeti sağlandı.

Sosyal belediyecilik

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal destek projelerinden de 2 bin 210 Serikli vatandaş faydalandı. Ihtiyaç sahiplerine konut eşyası gibi ayni yardımların yanı sıra, 866 öğrenciye eğitim desteği, bin 101 vatandaşa sosyal kart verildi. 157 vatandaş ise nakdi yardımdan faydalandı. Başarılı öğrencinin tatil ile ödüllendirildiği proje kapsamında ise 166 Serikli öğrenci aileleriyle birlikte 5 yıldızlı otellerde tatil yapma imkanına kavuştu.

Serik’e güreş eğitim merkezi

Pehlivanlar diyarı olarak anılan Serik’e Başkan Menderes Türel’in talimatıyla yeni ve bütün donanımlı bir Güreş Eğitim Merkezi kazandırıldı. Serik Boğazak Spor ve Sosyal Tesisi, 760 bin liralık yatırım bedeliyle hizmete açıldı. 606 metrekare kapalı alana sahip olan merkez, geleceğin başarılı güreşçilerini, başpehlivanlarını yetiştirecek. İlçenin bir diğer ihtiyacı olan Serik Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi de vatandaşların kullanımına açıldı. Serik’in sosyal ve kültürel yaşamına büyük katkı sağlayacak Kongre ve Kültür Merkezi’nin yapım çalışmaları ise devam ediyor. – ANTALYA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER