SON DAKİKA

Haber Rizem

Erdoğan’dan Kredi Kuruluşlarına Kalpazan Yakıştırması: ‘Kredi Kuruşları Şöyle Söylemiş, Böyle Demiş.

Erdoğan’dan Kredi Kuruluşlarına Kalpazan Yakıştırması: ‘Kredi Kuruşları Şöyle Söylemiş, Böyle Demiş.
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 16:43 'de eklendi ve 101 views kez görüntülendi.

Erdoğan’dan kredi kuruluşlarına iki yüzlü yakıştırması: “Kredi kuruşları şöyle söylemiş, böyle demiş. Bırakın şu sahtekarları, bu dünyada batan ülkelerin notunu 4 derece artıran bunlar”

BALIKESİR – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kredi kuruluşlarını sahtekarlıkla suçlayarak, “Kredi kuruşları şöyle söylemiş, böyle demiş. Bırakın şu sahtekarları, bu dünyada batan ülkelerin notunu 4 derece artıran bunlar. Batının idareli tehdidi bizi sindiremez. Bu şekilde yola devam edeceğiz” dedi.
Balıkesir Astsubay Iş Yüksek Okulu öğrencilerinin mezuniyet törenine katıldıktan sonradan tarihi Zağnos Paşa Camii’nde cuma namazını kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cami çıkışında vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, “Bugün astsubaylarımızın mezuniyet törenine katıldık. 2 bin 500 civarında gencimizi astsubay olarak silahlı kuvvetlerimize diplomalarını verip uğurladık. Bugün dünden daha güçlüyüz. Yarın bugünden daha dinç olacağız. hemen Kara Kuvvetleri Astsubay Iş Yüksekokulu tesisi de önümüzdeki yılki törenler fazla daha hoş olacak. Bütün velilerimiz o görkem ile törene katılacaklar. Astsubay evlatlarımıza artarak başarılar diliyorum. Cumayı Zağnos Paşa’da kıldık. Asırlara dair bir mazisi var. Bu kent, Hasan Basri Çantayların şehri, bu büyük kasaba Gönenli Mehmet Efendi’nin şehri. İşte Zağnos Mehmet Paşa, bu eseri ile Fatih Sultan Mehmet Han’a da böyle bir hizmeti yerine getirerek adım attı. Zağnos Paşa Camii’nin ayrı bir önemi var. Buranın minberinde Gazi Mustafa Kemal hutbe verdi. İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy hutbe irad etti. İstiklal mücadelesinin manalı adımlarıydı. Bu istiklal ve istikbal mücadelemizin varislerini görüyorum. Değerli kardeşlerimin, 24 Haziran seçimlerinde bu kardeşlerine yüzde 50’ye yakın oy desteğine de teşekkür ediyorum. İnşallah, yaklaşan Mart 2019 seçimlerinde sizlerle beraber fazla daha kuvvetli şekilde yürümekte kararlıyız. Siz de bu inancı görüyorum. Beraber yürümeye devam edeceğiz. Bizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar. Siz tehditlere aldırmayın. Bu ahali tehditlerle sindirilecek bir halk değildir. Bizi kimse sindiremez. Bugüne kadar hiç bir beşeri gücün önünde eğilmedik. Biz sadece Allah’ın huzurunda rükuda ve secdede eğildik. Onların doları varsa bizim Allah’ımız var. Dolarlarla bu milleti çöktüremezler” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı:
“Benim sizden bir ricam var. Ne olur, birbirinizi çok sevin. Ne olur, fitneye fesada kulak asmayın. Bizim bir özelliğimiz var. Birbirimizi Allah için hoşuna gitmek. Bunu yerine getireceğiz. ‘Bir olacağız, kocaman olacağız, kardeş olacağız. Defalarca birlikte Türkiye olacağız. Rabia’mızı kavrayacağız. Tek insanlar, tek sancak, tek vatan, tek devlet diyerek göreve devam edeceğiz. derhal batının hesaplı tehdidi bizi sindiremez. Biz istikrarlı şekilde yola devam edeceğiz. Düşey durun, biz size güveniyoruz. Siz bizim arkamızda olduğunuz sürece, anlatıldığı gibi kredi kuruşları şöyle söylemiş, böyle demiş. Bırakın şu sahtekarları, bu dünyada batan ülkelerin notunu 4 derece artıran bunlar. Bunlar, böyle teşkilatlardır. Ne durumdayız ona bakalım. Turizmde patladık, istihdamda gayet iyi gidiyoruz. Tarım ve hayvancılık da iyi. Bayramda 4 milyon civarında hayvan kurban edildi. Biz size inandık. Durmak değil, yola devam. Sağ olun, var olun.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER