Bulaşık makinesini yanlış diziyorsunuz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski bir sünger kullanmak
 
2-3 kullanımdan sonra bile süngeriniz bakteri üretmeye başlar ve bakteriler evinizin her yerine yayılabilir. Bulaşık süngerinizi her gün kullanmadan önce mikrodalga fırında 1 dakika bekletin veya kurutma devrindeyken bulaşık makinesine atın. Kötü kokmaya başladığında hemen çöpe atın.

Çatal bıçakları tek bir yönde dizmek
 
Çatal, kaşık ve bıçakların sapları yukarı gelecek şekilde dizerseniz sıcak suyun asıl kirli kısımlara ulaşmasını engellersiniz. Kaşık ve çatalların sapları aşağı, bıçakların sapları yukarı gelecek şekilde dizmelisiniz.

Temizlik ürünlerini karıştırmak
 
İki ürün de temizleyici etkiye sahipken iki temizleyici ürünü karıştırmaya gerek yok. Temizlik ürünleri güçlü kimyasallar içerdiği için karıştırdığınızda tehlikeli reaksiyonlar gösterebilir.

Tuvalet fırçasını ıslak bırakmak
 
Tuvalet fırçanızı koyduğunuz o küçük kap bakterilerin üremesi için mükemmel bir yer. Bakterilerin üremesine engel olmak istiyorsanız tuvalet fırçasını kullandıktan sonra yerine koymadan önce kurumasını bekleyin.

Sprey temizleyiciyi sıktıktan sonra hemen silmek
 
Mikropların gerçekten ölmesini istiyorsanız silmeden önce sprey temizleyiciyi kirli bölgede en az 30 saniye bekleyin.

 Cam temizleyici sprey ile başka yerleri temizlemek
 

Cam temizleyici sprey camlarda harikalar yaratabilir ancak tezgahınız ve yerlerinizi temizlemek için diğer temizleyicileri kullanmanız gerekiyor.