SON DAKİKA

Haber Rizem

Başkan Erdoğan’dan 30 Ağustos mesajı

Başkan Erdoğan’dan 30 Ağustos mesajı
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 12:07 'de eklendi ve 148 views kez görüntülendi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

“ATATÜRK VE ŞEHİTLERİMİZİ YAD EDİYORUM”

Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin 30 Ağustos Başarı Bayramını tebrik ediyorum. Bizlere bu zaferi hediye eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ü ve ordumuzun bütün mensuplarını rahmetle, tazimle, şükranla yad ediyor; şehitlerimize ve gazilerimize Allah ’tan rahmet diliyorum.

“ZAFERLER ZİNCİRİMİZİN SON HALKASI SIMGE OLDU”

Ağustos ayındaki zaferler zincirimizin bu son halkası, Türk milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Malazgirt ’le başlayan Anadolu ’yu kendimize vatan kılma mücadelemizin asla bitmeyeceğini, en baskı dönemimizde, 7 düvele aleyhinde verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile bildiri etmiştik.


30 Ağustos Zaferi, bu kararlılığımızın yeni bir şahlanışa dönüşmesinin adıdır. Türk milleti, 15 Temmuz ’da, sömürgeci heveslere karşısında istiklalini ve istikbalini koruma hususundaki azmini bir kez daha dünyaya göstermiştir.

“TÜM MAZLUMLAR VE MAĞDURLAR İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Tarihimizin her döneminde olduğu gibi bugün de, kendimizle birlikte umudunu bize bağlamış bütün mazlumlar ve mağdurlar için mücadele ediyoruz. Bu ulu gönüllülük ülkemizin zaafı değil, bütün tersine en büyük zorlama kaynağıdır. Türkiye ’nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine istikamet verecektir. Öteki zaferlerimiz gibi, 30 Ağustos da bize, koşullar ne kadar kuvvet olursa olsun başarıya varmak konusunda önümüzde her zaman açık bir yol bulunduğuna sinyâl etmektedir.

Geçtiğimiz 16 yılda ülkemizin kat ettiği uzaklık, bize bunun olası olduğunu göstermiştir. Bugün de yeni zaferlerin, yeni başarıların eşiğinde bulunduğumuza inanıyorum. Türkiye ’ye ve Türk milletine güvenenlerle birlikte mutlaka bu mücadeleyi de kazanacağız. sırası gelmişken bir kez daha, şehitlerimize ve gazilerimize Allah ’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Başarı Bayramımız kutlu olsun.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER