SON DAKİKA

Haber Rizem

Bakan Kasapoğlu: ‘Su Sporlarını Var Gücümüzle Destekleyeceğiz’

Bakan Kasapoğlu: ‘Su Sporlarını Var Gücümüzle Destekleyeceğiz’
Bu haber 09 Eylül 2018 - 16:53 'de eklendi ve 231 views kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Su Sporları Festivali’nde birinci olan sporcular, kupalarını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’dan aldı. Bakan Kasapoğlu, “Bakanlık olarak bundan sonra bu tür faaliyetleri var gücümüzle destekleyeceğiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında bu sene 4’üncüsü düzenlenen Milletlerarası Su Sporları Festivali, Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda gerçekleşti. Festivale Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Sakin, yurt içi ve yurt dışından yüzlerce sporcu katıldı. Şenlik alanında gerçekleşen su topu maçını Bakan Kasapoğlu, Milletvekili Boyraz ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal ile beraber izledi. Ardından Flyboard ile ağırlama yapan takım elbiseli sporcu, kendisini izleyen Bakan Kasapoğlu’na Türk bayrağı, Başkan Uysal’a da belediyenin bayrağını verdi.

“Bakanlık olarak bundan sonradan bu cins faaliyetleri var gücümüzle destekleyeceğiz”

Festivalde su topu dalında birinci olan Macaristan takımına madalya ve kupalarını veren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “İstanbul bugün doğrusu hoş bir organizasyon görüyor. Uluslararası Su Sporları Festivali, Büyükşehir Belediyesi önderliğinde gerçekte hoş bir organizasyon. Sporcularımız, vatandaşlarımız çok güzel ilgi göstermişler. Burada olmaktan dolayı mutluyuz. Malum ülkemiz su noktasında ayrıcalıklı bir ülke, bunu değerlendirmemiz gerekiyor. Biz de bakanlık olarak bundan sonra bu tür faaliyetleri var gücümüzle destekleyeceğiz. Halkımızın ilgisi, alakası, bu konudaki heyecanı bizi sahiden ümitlendiriyor. Bizim bu noktada uluslararası başarılar anlamında, spor kültürünün tabana yayılması noktasında su sporlarını desteklemekle ilgili belediyelerimizle, lokal yönetimlerimizle işbirliklerimiz olacak. Keza de bakanlık olarak öbür politikalar, projeler geliştireceğiz. Sporcularımıza başarılar diliyorum, çalışmaya devam diyorum” dedi.

“İstanbul su festivali bir dünya markasına dönüşür diye temenni ediyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sakin ise, “İstanbul deyince keza su sporları ayrıca İstanbul uluslararası su sporları geliyor. Natürel bu 4’ncüsü, temennimiz gelecek yıllarda İstanbul su festivali bir dünya markasına dönüşür diye temenni ediyoruz. Bu başlangıç. Özellikle bakanımıza verdiği destekten dolayı canı gönülden teşekkür ediyoruz. İstanbullulara, yurt dışından gelen sporcularımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER