SON DAKİKA

Haber Rizem

Ayetullah Hamaney, Ruhani ile Görüştü

Ayetullah Hamaney, Ruhani ile Görüştü
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 18:08 'de eklendi ve 132 views kez görüntülendi.

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, meclis kadar eleştiri yağmuruna tutulan Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Kabine üyeleriyle bir araya gelip hesaplı problemler hakkında görüştü.

Bir Takım milletvekillerinin bazı bakanların görevini kötüye kullandığını söylemesi ve ABD yaptırımlarıyla birlikte idareli problemlerden sorumluluk sahibi gösterilmesi, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin üzerindeki baskıyı arttırıyor. İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Ruhani ve Kabine üyeleriyle bir araya gelip ekonomik problemler hakkında görüştü. Devlet Televizyonuna konuşan Hamaney, “Ekonomik sahada enerjik olmamız lüzumlu, yetkililer problemleri çözmek için gece gündüz gayretle çalışmalı” dedi.

Meclis soruşturmaları artıyor

Ekonomi ve Finans Bakanını kötüleşen ekonomi ve işsizlikteki dalgalanmadan dolayı eleştirilmesinin arkasından Eğitim Bakanı hakkında yapılan ithamlar Ruhani’yi dini lider Hamaney karşısında da zora sokuyor. Keza Endüstri, Madencilik ve Ticaret Bakanına meclis soruşturması için 70 milletvekilinin imzası toplamış durumda.

Desteğini kaybediyor

Ruhani ülkeyi haricen açarak ve ambargoyu azaltarak ayrıca ülkede keza de dünyada sempati toplamıştı. Fakat ünü ve ülke içindeki siyasi etkisi, taahhüt edilen hesaplı hedeflerin gerçekleşmemesi nedeniyle darbe aldı. – TAHRAN

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER