SON DAKİKA

Haber Rizem

Başkan Balta, ‘Yık Yap Olmasın Diye Daimi Çözümler Üretiyoruz’

Başkan Balta, ‘Yık Yap Olmasın Diye Daimi Çözümler Üretiyoruz’
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 18:08 'de eklendi ve 99 views kez görüntülendi.

Trabzon’nun Vakfıkebir İlçesine alt Büyükliman Mahallesi Muhtarı Osman Nuri Sevim ve mahallede ikamet eden kadınları makamında ağırlayan Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, ihalesi yapılan Ömer Nakkaş ve Hasan Cemil Şiddet Caddelerimizi kapsayan, toprak işleri, sanat yapıları, yağmur suyu çalışmaları ve çevre düzenleme çalışmalarının 15 Eylül tarihi itibariyle başlayacağının müjdesini verdi.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Tahsis süremiz boyunca birikmiş olan sorunların çözümü için fazla yoğun bir çaba gösteriyoruz. Yık yap olmasın diye daimi çözümler ve sağlam altyapıların üzerine hizmetlerimizi inşa edelim istiyoruz” dedi.

“Çözülemez denen sorunları çözdük”

Bugüne değin halkımıza yapamayacağımız hiçbir hizmetin sözünü vermedik. Bugün geldiğimiz noktada imkansız bundan böyle yapılamaz gözü ile bakılan sorunlara çözüm bulduk diyen Başkan Balta, “Hepinizin bildiği gibi ilçe tarihinin en büyük yol hamlesini gerçekleştirdik. 280 kilometre beton ve asfalt yol yaptık, 100 bin metreküp sanat yapısı yapı ettik. Bu rakamlar gerçekte sıradan gelire sahip ilçe belediyelerinin yapabileceği yol ve sanat yapısı çalışmalarının 10 katı civarındadır. Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgemize çoğu birey artık faaliyete geçemez gözü ile bakıyordu. Gösterdiğimiz yoğun gayretler, incelemeler ve girişimlerle bugün parsel dağıtımı noktasına geldik. Vakfıkebir Otelimiz senelerdir tembel durumda bırakılarak kaderine terk edilmişti. Bugün 15 trilyonluk dev bir yatırım ve Dünya markası ile hizmet vermeye başladı. Plaj ve sosyal alan projemizi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Festivalimiz dağıtılmış nedenlerle 11 yıldır yapılamıyordu. Bu sene yaptığımız festivalimiz rekor bir katılımla ve taraflı tarafsız herkesin büyük beğenisini şampiyon bir organizasyonla gerçekleşti. Yeniden uzun süredir gündemde olan Vakfıkebir Ekmeğimizin coğrafi işaretini alarak, Dünya’nın birincil ve tek kayıtlı ekmeği olmasına sağladık” diye konuştu.

“15 Eylül’de çalışmalara başlanılacak”

Büyükliman Mahallesinin de sorunlarını bildiklerini ve kalıcı çözümler üretmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını açıklayan Balta, “Muhakkak altyapıyı yapmadan yalnızca birileri görsün diye mahallemize parke taşı döşer, asfalt dökebilirdik. Elektrik tellerinin yeraltına alınmasından daha sonra yağmur suyu çalışmalarını da tamamlayarak üstyapı çalışmalarımıza başlayacağımızı ifade ettik. Artık altyapı çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Hemencecik parke taşı döşeme çalışmalarımıza başlayarak kısa bir süre üstteki yapıyı tamamlayacağız. Yeniden Ömer Nakkaş ve Hasan Cemil Şiddet Caddelerimizi kapsayan, toprak işleri, sanat yapıları, yağmur suyu çalışmaları ve çevre düzenleme çalışmaları için fazla manâlı bir proje hazırlamıştık. Bu proje de geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyemiz göre ihale edilmişti 15 Eylül tarihi itibariyle çalışmalara başlanılacaktır” şeklinde konuştu. – TRABZON

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER