Ankara İçin İsmi Geçen Mansur Yavaş, Ortak Adaylığa Sıcak Bakmıyor

Ankara İçin İsmi Geçen Mansur Yavaş, Ortak Adaylığa Sıcak Bakmıyor
Ankara İçin İsmi Geçen Mansur Yavaş, Ortak Adaylığa Sıcak Bakmıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün akşam, adı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen Mansur Yavaş ile görüştüğü fakat bu görüşmeden Yavaş’ın adaylığına ilişkin bir karar alınmadığı öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU İLE YAVAŞ BİR ARAYA GELDİ

Edinilen bilgiye takriben, dün 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe görüşmelerine katılan Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde parti genel merkezine geçti. Kemal Kılıçdaroğlu genel merkezde, daha ilkin kendisinden buluşma talep eden Mansur Yavaş ile bir görüşme yapmış oldu. Bu görüşmeden Yavaş’ın adaylığına ilişkin bir karar alınmadığı ifade edilirken Kılıçdaroğlu, Yavaş’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

ORTAK ADAYLIĞA SICAK BAKMIYOR

Görüşmede Kılıçdaroğlu’nun Yavaş’a İYİ Parti’den adaylığı konusunu sordurulmuş olduğu sadece Yavaş’ın, ortaklaşa aday almak istediği için buna sıcak bakmadığını belirttiği öğrenildi. Parti kaynakları, CHP’deki adaylık yarışının bundan ondan sonra Genel Başkan Başdanışmanı ve eski Ankaragücü Başkanı Cengiz Topel Şimşek ile Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özaslan içinde geçeceğini kaydediyor.

MÜLÂKAT 1,5 SAAT SÜRDÜ

Cengiz Topel Şimşek, Kılıçdaroğlu’nun bilgisi zarfında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile geçen hafta 1,5 saat devam eden bir görüşme yapmıştı.