SON DAKİKA

Haber Rizem

300 Bin Emekli İçin Ev Projesi Geliyor

300 Bin Emekli İçin Ev Projesi Geliyor
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 11:40 'de eklendi ve 130 views kez görüntülendi.

Emeklilerin ev sorununa çözüm üretmek için çalışma yürüten Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), emeklilere karşın bir araştırmayı dikkate alarak bir vakit önce harekete geçti. TÜED, emekliler için 300 bin ev projesi yaptı.

“KONUTLAR 150 BİN LİRADAN BAŞLAYAN FİYATLARLA SATILIYOR”

Bu kapsamda TOKİ’nin yaptığı projeyle 33 ilde 7 bin 779 emekli konut sahibi oldu. Acilen de Ankara’da İncek ve İstanbul’da Silivri projelerini başlatan dernek yetkilileri, “Silivri projemizde konutlar, 150 bin TL’den başlayan fiyatlarla emeklilerimize sunuluyor. Burada 100 ev yapılması planlandı. Tekrar İncek’te de 139 ev yapımı hedeflendi. Emeklilerin yaşam standartları dikkate alınarak tasarlanan projelerde fazla farklı alanlara yönlendirilmiş sosyal donatılarla birlikte, torunlarıyla birlikte süre geçirebilecekleri alanlara geniş yer verildi” bilgisini verdi.

“20 YILA VARAN VADELERLE KONUT SAHİBİ OLACAKLAR”

Dernek yetkilileri, “Emeklilerimiz ve birinci derece yakınları neredeyse sözde fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olabilecekler. Projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle hayata geçirilecek” dedi.

Dernek yetkilileri emeklilerin yüzde 27.1’ine eşit gelen 3.3 milyon emeklinin kirada oturduğuna uyarı çekti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER