'1 Aralık'ta Durduracağız' Dediği Seferlerini Durdurmaktan Vazgeçen İDO Çark Etti: Kararımız Yalnızca Bir Durdurma
- Ekonomi

‘1 Aralık’ta Durduracağız’ Dediği Seferlerini Durdurmaktan Vazgeçen İDO Çark Etti: Kararımız Yalnızca Bir Durdurma

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO), iç hat seferlerini durdurma kararının ertelenmesiyle ilgili yazılı tanımlama yaptı. Açıklamada, “Yönetim Kurulu olarak seferlerimizin devam etmesi yönünde aldığımız yeni karar bir geri adım atma yok, çözüm arayışına yönelik görüşmelerimizi sürdürürken yalnızca bir ertelemedir” denildi. İDO, 1 Aralık’ta durduracağını açıkladığı iç hat seferlerini 3 gün önce durdurmaktan vazgeçtiğini duyurmuştu.

“YENİ KARAR BİR GERİ ADIM ATMA DEĞİLDİR”

İDO’dan yapılan tanımlama şu şekilde:

“30 yılı aşkın bir tecrübeyle, İDO olarak her zaman misafirlerimize daha iyi hizmet arzetmek, talep ve ihtiyaçları doğrultusunda çözümler sağlamak amacıyla hareket ettik. Geçtiğimiz haftalarda, kamuoyuna iç hat seferlerimizin 01 Aralık 2018 tarihinden itibaren geçici bir vakit durdurulacağı ile ilgili bir bilgilendirme yapmıştık. Oysa, idare heyeti olarak seferlerimizin devam etmesi yönünde aldığımız yeni karar bir geri adım atma değil, çözüm arayışına yönelik görüşmelerimizi sürdürürken, yalnızca bir ertelemedir”

“BİR ÇÖZÜMÜN BULUNACAĞINA İNANIYORUZ”

“Birincil açıklamamızdaki mağduriyetlerimizi anlatan maddeler halen geçerli olup, Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bankalarla ortak çalışmamız sonucu sorunlarımızın bir çözümünün bulunacağına ve aşılacağına inanıyoruz. Mevcut durumun sürdürülemez olduğunu düşündüğümüz için ilgililerin iradesine gereklilik duyulmakta olup, İstanbul halkından gelen yoğun talepler çerçevesinde idare kurulumuz iç hatlar hizmetlerimizin iptali kararını geçici olarak ertelemiştir. Yukarıda yaptığımız talimatlar çerçevesinde, 01 Aralık 2018 tarihi itibariyle Sirkeci- Harem hattı dahil iç hat seferlerimiz olan Bostancı- Beşiktaş, Bostancı- Kadıköy- Yenikapı- Bakırköy, Adalar hatlarımız mevcut tarifelerimize tarafından hizmet vermeye devam edecektir”

3 GÜN ÖNCE SEFERLERİ ASKIYA ALMA KARARINDAN VAZGEÇMİŞTİ

İDO, daha önce 1 Aralık’ta durduracağını açıkladığı iç hat seferlerini yolcuların mağdur edilmemesi için sürdürme kararı aldı. İDO’nun bu kararı yapılan seferlerde yolculara anonsla duyuruldu. İDO yetkililerinden alınan bilgiye göre, şirket, 1 Aralık itibarıyla Sirkeci-Harem hattı hariç geçici olarak durduracağını açıkladığı iç hat seferlerine devam edecek.

14 KASIM: SEFERLERE 1 ARALIK’TA SON VERECEĞİZ

İDO 14 Kasım’da yaptığı açıklamada 1 Aralık itibari ile Sirkeci-Harem hattı hariç iç hat seferlerine son vereceğini duyurmuştu.