SON DAKİKA

Haber Rizem

YKS tercihleri başladı

YKS tercihleri başladı
Bu haber 07 Ağustos 2018 - 10:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adaylar, işlemlerini tamamladıktan sonra belirlenen sürede https://ais.osym.gov.tr internet adresinden değişiklik yapabilecek. ÖSYM göre yapılan YKS tercihleri başladı. 2018-Esas Yeterlilik Testi (TYT) puanı minimum 150 olan adaylar, yerleştirmede kullanılacak.

BARAJ PUAN ŞARTI

Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarına göre tercihte bulunacak. 2018-TYT’de 150 ve üzeri puan bölge adaylar ön lisans programlarını, 2018-Alan Yeterlilik Testi (AYT) ya da Yabancı Dil Testi’nde (YDT) ilgili puan türünde 180 ve daha fazla puan alanlar lisans programlarını seçim edebilecek.

SON TARİH 14 AĞUSTOS

Adaylar, seçim işlemlerini T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile 14 Ağustos’a dek ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak gerçekleştirecek.

Adayların, işlemlerini tamamladıktan sonradan tercih süresi içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden seçim bilgilerini kontrol etmesi ve yazıcıdan listelerini alması gerekiyor.

YKS tercihleri başladı

SIPARIŞ VERME SONUÇLARI

Siralama Sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden adaylara duyurulacak. Netice belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Sipariş Verme sonuçları 31 Ağustos Cuma günü adaylara duyurulacak.

Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, zorunlu olduğunda ya da adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER