SON DAKİKA

Haber Rizem

‘www’nin mucidinden yeni sistem: SOLİD

‘www’nin mucidinden yeni sistem: SOLİD
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 11:04 'de eklendi ve 87 views kez görüntülendi.

Günümüz internetinin en manâlı mimarlarından World Wide Web ’in kurucusu Tim Berners-Lee, Solid adını verdiği yeni sistemle interneti yozlaşmaktan kurtararak, fazla daha güvenilir bir ülkü getirmek istiyor.

İNTERNET ANLAYIŞI BITMIŞ ŞEKİLLENECEK

‘www’nin muciti, her şey planladığı gibi giderse Solid (Social Linked Bilgi) adlı projesiyle lüzum iş modelleri lüzum bireysel başvuru bazında internet anlayışını baştan şekillendirecek.

RADİKAL DEĞİŞİMİN BIRINCIL ADIMI OLABİLİR

Zira günümüzde Facebook, Google gibi teknoloji devleri tarafınan depolanan veriler yerine, daha mobil ve parçalara bölünmüş bir sisteme sahip Pods platformu dünyanın dört bir yanına kendine yer bulacak.

Bu sayede kullanıcı verilerini muhafaza edecek, üstelik bu verilerin hangi Pods makinesinde konuşlandırıldığı yalnızca kullanıcılar tarafından bilinecek.

‘WWW’ 25 YAŞINDA

23 Ağustos 1991’de hayatımıza giren ‘www’ o gün için kurumsal bir dijitalleşme hamlesiydi. Günümüzde İnternet ile karıştırılan oysa İnternet üzerinden bilgi paylaşımını basit ayla getiren bir servis olan World Wide Web (WWW, Dünya Çapında Ağ) bugün 25 yaşında.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER