SON DAKİKA

Haber Rizem

Vali Mehmet Belirlenmiş Bilmez’den 30 Ağustos Galibiyet Bayramı Mesajı

Vali Mehmet Belirlenmiş Bilmez’den 30 Ağustos Galibiyet Bayramı Mesajı
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 9:56 'de eklendi ve 110 views kez görüntülendi.

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle yayınladığı mesajında, “Milletimizin serbest uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın bütün dünyaya bildiri edildiği büyük zaferin 96. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Bu büyük zaferin kazanılmasında ilk önce Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tabanca arkadaşları elde etmek üzere Milletimize benzersiz zaferler kazandıran, tüm şehitlerimizle gazilerimizi hürmet ve gönül borcuyla anıyor, Silahlı Kuvvetlerimizin ve bütün Ardahanlıların Başarı Bayramını kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Vali Bilmez, mesajında keza şunları kaydetti, “Bugün üstünde yaşadığımız topraklar, tarih baştan başa jeopolitik konumu nedeniyle başka milletlerin sahip almak istediği yerlerden biri olmuştur. Bu özgün topraklara sahip almak isteyen batılı güçler, çok yok daha bir asır dek önce ülkemizi dağıtmak, milletimizi tarih sahnesinden silmek istemiş, bizleri çetin bir kurtuluş savaşına sürüklemişlerdir. Yalnızca düşmanla yok yokluklarla da büyük çaba eden Aziz Milletimiz, azmi ve inancı doğruca düşmanının benekli emellerini aksine çevirmeyi başarmış, istiklal mücadelesinden zaferle çıkmıştır. 1071 zaferiyle üçgenin taban olmayan kenarı bastığımız vatanımızın tapusu 30 Ağustos zaferi ile tescillenmiştir. Milletimiz tıpkı 30 Ağustos’ta olduğu gibi 15 Temmuz’da da aynı kararlılık ve yiğitlik örneğini ortaya koyarak ülkemizin geleceğine, demokrasiye sahip çıkmıştır. Bu nedenledir ki milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla doymuş mücadelelerin sonucunda kazanılan bağımsızlığını koruyacak ve katiyen kimseye boyun eğmeyecektir.

Bu duygularla, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden ulusal mücadelemizin tüm kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.” – ARDAHAN

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER