SON DAKİKA

Haber Rizem

Kültürlü Mhp, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nı Kutladı

Kültürlü Mhp, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nı Kutladı
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 9:56 'de eklendi ve 95 views kez görüntülendi.

MHP Aydın İl Başkanı Burak Güreşçi, 30 Ağustos Zaferi’nin 96’ncı yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı.

MHP Okumuş İl Başkanı Burak Güreşçi, mesajında; “Kocatepe’de, Çiğiltepe’de, Tınaztepe’de, Belentepe’de yanan özgürlük meşalesi; Dumlupınar’da körüklenmiş ve Ege’ye değin bütün yolu aydınlatmış, Türk’ün inancı, kararlılığı ve azmi aleyhinde çelik ve demir biçare kalmıştır.

Kutlu Türk Vatanı toprakları üzerinde, egemen ve onurlu bir şekilde var yapabilmek için gösterilen üstün uğraş, bugün bizim yolumuzu aydınlatan en manâlı manevi kaynaklarımız arasındadır.

Dün topraklarımızı parselleyerek, Türk milletini yok etmek isteyenlerin emelleriyle, bugün Türk milletimizin birliğini, kardeşliğini bozmaya uğraşanların amaçları tekrar tekrar örtüşse de, tarihin şahitliğinde bu alçak girişimlerden asla sonuç alınamayacağı iyi bilinmelidir.

Müşterek ve orijinal tarih şuuruna dayanarak, kendi iradesiyle kıymet oluşturma özelliğine sahip olan Türk milleti için karşılaştığı zorluklar, ihanetler, afet ve kıyım girişimleri hiçbir zaman birlikte yaşama idealine hasar verememiş, bundan sonrada veremeyecektir.

Büyük Taarruz esasen birliğini ve bütünlüğünü her şeye rağmen korumuş olan Türk milletimizin kocaman bir ayağa kalkış hamlesidir.

Kosova’dan Otlukbeli’ne, Çaldıran’dan Mohaç’a uzanan ve Çanakkale’de Anafartalar ve Conkbayırla abideleşen Türk milletinin başarıları, Büyük Taarruzla taçlanmıştır.

Bu kapsamda, dünden aldığımız ilhamla, gelecekte daha huzurlu ve kuvvetli olacağımıza karşın inancımızı hiçbir vakit kaybetmemiz gerekmektedir.

Türk milletinin birliği, vatanımızın bağımsızlığı yolunda fazla önemli bir rolü olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor; ilk kez Gazi Mustafa Kemal Atatürk edinmek üzere tüm kurucu kahramanları ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükran hislerimle yad ediyorum” ifadelerini kullandı. – AYDIN

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER