SON DAKİKA

Haber Rizem

Vali Bektaş’tan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Vali Bektaş’tan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
Bu haber 17 Mart 2018 - 12:03 'de eklendi ve 546 views kez görüntülendi.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Bektaş, mesajında, Çanakkale Zaferi’nin tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanı olduğunu kaydederek, “Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın!” dizelerinde de belirttiği gibi, tarihe sığmayacak kadar büyük ve anlamlı bu zafer bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhu ile verilen onurlu bir mücadelenin sonucudur.

Çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz.

Herkesin yılgınlığa kapıldığı, gözünün korktuğu olaylar karşısında Türk halkı her zaman kararlı ve dik durmuştur. Bu aziz millet, dün Çanakkale’de yazdığı kahramanlık destanının bir yenisini 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında bir kez daha yazmış, bugün de Suriye’nin kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetlerince icra edilen ‘Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’ operasyonları ile yazmaya devam etmektedir.

Dün olduğu gibi bugün de en güç koşullar altında Türkiye’nin geleceğini aydınlatmak, Vatan topraklarını korumak ve savunmak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar Türk halkının gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehit ve ebediyete göçmüş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yaşayan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER