SON DAKİKA

Haber Rizem

Uyanınca derhal kahvaltı masasına oturmayın

Uyanınca derhal kahvaltı masasına oturmayın
Bu haber 10 Eylül 2018 - 12:32 'de eklendi ve 134 views kez görüntülendi.

Acıktığımızda gözümüz hemen hemen âmâ olur ve hiçbir şey görmez. Süratli bir şekilde yemeğe varmak ihtiyacı hissederiz. Ancak önemli olan şey, açlığı hiç hissetmeyecek bir şekilde gıda düzenimizin olması. Konunun uzmanları açlık yaşamadan düzenli beslenerek kilo vermenin daha olası olduğunu belirtiyor. Onlara göre arzu yaşanmadan günü vermek, zayıflamanın altın kuralı.

Uyanınca hemen kahvaltı masasına oturmayın

1 SAAT SONRAYI BEKLEYİN

Gün içinde açlık hissetmemek için yapılacak belirli kurallar bulunuyor. Uzmanlar sık beslenmenin açlık duygusunu bastırdığını özellikle belirtiyor. böylece sabahleyin uyanır uyanmaz değil de, 1 saat sonrasında kahvaltı yerine getirmek gerekiyor. Çünkü güne yeni uyanmış olan insan metabolizması, gereksinim duyduğu enerjiyi kahvaltıdan alıyor.

Uyanınca hemen kahvaltı masasına oturmayın

MİDE SİNDİRİMİNİ 4 SAATTE TAMAMLIYOR

Sabah kahvaltı yapıldıktan takriben 4 saat sonradan ise mide sindirimi tamamlıyor. Metabolizmanın enerji akışı yavaşlamaya başlıyor. Vücudumuz da bu noktada enerji harcamayı kısıyor. Sonrasında halsizlik, bitkinlik ve uyku problemleri başlayabiliyor. Şart böyle olunca da uzmanlar hemen yiyecek tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. durmadan her 3-4 saatte bir şeyler tükettiğinizde metabolizmanız hızlanıyor ve kalori almamaya hatta yakmaya başlıyorsunuz.

Uyanınca hemen kahvaltı masasına oturmayın

KENDİ BAŞINA HAREKET EDİYOR

Yemek Yemek yenmediği ve istek yaşandığı taktirde metabolizma kendisindeki enerjiyi kısıtlı harcamaya kalkışıyor ve kendi kendini teftiş ediyor. Bu şekilde de kilo atamak zorlaşıyor ve yedikleriniz depolanmaya başlıyor. Acıkmadan atıştırmalıklardan takviye almak böylece fazla kayda değer. Fındık, badem, meyve, salatalar bu noktada en büyük yardımcılarınız. Öğün arasında bol bol su harcamak ise sindirimi hızlandırarak, dolaşım sistemini kuvvetlendiriyor.

Uyanınca hemen kahvaltı masasına oturmayın

YAVAŞ YİYİP, ÇİĞNEYİN

Mevsiminde yenilen sebze ve meyveler, vücut biyoritmimizi de dengeliyor. Tıpatıp sebze ve meyveler gibi vücudumuzda yaz ve kış şartlarına göre çalışıyor. Böylece kilo almadan, kilo verme işlemi yapılmış oluyor. öte taraftan yavaş yemek yemek, çiğnemek de açlığı bastırmak için zorunlu unsurların başında geliyor.

Uyanınca hemen kahvaltı masasına oturmayın

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER