SON DAKİKA

Haber Rizem

Trump şu anda de Google’ı yalan haberler için gaye aldı

Trump şu anda de Google’ı yalan haberler için gaye aldı
Bu haber 28 Ağustos 2018 - 20:42 'de eklendi ve 114 views kez görüntülendi.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Google’da ‘Trump haberleri’ araması yapılınca yalnızca sahte haber medyasının sonuçları gösteriliyor. Yani benim ve diğerleri için haksız, adeta tüm haberler kötü. Sahte CNN öne çıkıyor. Cumhuriyetçi/Muhafazakar medya engelleniyor. Yasa dışı?” ifadelerini kullandı.

“BİZİM NEYİ GÖRECEĞİMİZİ TEFTIŞ EDİYORLAR”

Keza, paylaşımında, Google’da ‘Trump Haberleri’ araması yapıldığında çıkan sonuçların yüzde 96’sının ulusal ve sol eğilimli medyadan geldiğini iddia eden Trump, “Bu fazla güvenli olmayan. Google ve diğerleri muhafazakarların sesini bastırıyor, iyi olan data ve haberleri ise saklıyor. Bizim neyi görüp göremeyeceğimizi yoklama ediyorlar. Bu fazla önemli şart, ele alınacaktır!” yorumunu yaptı.

“ARAMALAR SİYASİ GÜNDEM İÇİN KULLANILMIYOR”

Trump’ın paylaşımının arkasında, Amerikalı teknoloji devi Google’ın asıl kuruluşu Alphabet ise söz konusu iddialara yanıt olarak bir yorumlama yaptı.

Açıklamada, “Aramalar siyasi gündem meydana getirmek için kullanılmıyor. Arama sonuçları herhangi bir siyasi ideolojiyi ön yargılı kılmıyor.” ifadeleri kullanıldı.

Arama sonuçlarındaki sıralamanın siyasi düşünceleri etkilemek için oluşturulmadığı bilgisine yer bahşedilen açıklamada, kullanıcılar için arama sonuçlarının kalitesinin korunması için algoritmalara her yıl yüzlerce yenilik getirildiği aktarıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER