SON DAKİKA

Haber Rizem

Ticaret Bakanlığı, Kredi Dolandırıcılarıyla İlgili Uyarıda Bulundu

Ticaret Bakanlığı, Kredi Dolandırıcılarıyla İlgili Uyarıda Bulundu
Bu haber 06 Ağustos 2018 - 10:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ticaret Bakanlığı, kendilerini bakanlığın “KOBİ-Kredi Birimi” şeklinde tanıtarak kredi pazarlamak isteyen kişilerin dolandırıcılık girişiminde bulunduğunu belirtilerek vatandaşları uyardı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, son zamanlarda “0 850 471 04 51” numaralı telefon hattı üzerinden bir takım vatandaşların arandığı ve kendilerini “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, KOBİ-Kredi Birimi” biçiminde tanıtan ve kredi pazarlaması yapan kişilerce üçkâğıt yapılmaya çalışıldığının tespit edildiği bildirildi.

“VATANDAŞLARIMIZIN BU TÜR TALEPLERE ŞEREF ETMEMESİ GEREKMEKTEDİR”

Ticaret Bakanlığının bu şekilde bir telefon hattı ve kredi biriminin bulunmadığı vurgulanan açıklamada, “Vatandaşlarımızın bu cins dolandırıcılıklara aleyhinde dikkatli olması, anılan ve benzeri telefon numaralarından yapılan aramalara ve taleplere haysiyet etmemesi gerekmektedir.” ifadesine yer verildi.

BÜTÜN YASAL İŞLEMLER YAĞILACAK

Açıklamada, bu tür durumlarla karşılaşan vatandaşların konuyu bakanlığa, emniyet birimlerine ve savcılıklara bildirmesinin yük talep ettiği belirtilerek laf konusu dolandırıcılıkla ilgili bakanlık tarafından zorunlu tahlil ve işlemlerin başlatıldığı, vatandaşları mağdur etmeye çalışanlar hakkında gerekli tüm hukuki işlemlerin yapılacağı kaydedildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER