SON DAKİKA

Haber Rizem

Suudi Arabistan’ın lüks hac turizmi

Suudi Arabistan’ın lüks hac turizmi
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 15:16 'de eklendi ve 130 views kez görüntülendi.

Kurban Bayramı’yla birlikte hacı olan milyonlarca Müslüman ülkelerine dönmeye başladı. Türkiye’ye de birincil kafileler yavaşça gelirken sosyal medyada paylaşılan bir takım fotoğraflar bu yılın haccına damga vurdu.

MEKKE’NİN İKİ FARKLI YÜZÜ

Özellikle lüks tutkunu Müslümanların seçim ettiği otel olan Zemzem Tower, bu yıl da binlerce müslümanı ağırladı. Sosyal medyada bolca paylaşılan pozlardan biri olan Kâbe manzarasına karşı kahve içen bir kişinin bu pozu saygısızlık olarak görülürken eleştirilerin hedefi oldu.

Suudi Arabistan'ın lüks hac turizmi

Bu yıla damgasını vuran bir diğer fotoğraf ise Pakistanlı bir Müslüman’ın tarlasını, ekinini satarak tanrısal topraklara güçlükle gidişi ve orada, hac vazifesini yerine getirirken hayatını kaybedişi oldu. Ölümünden birkaç dakika önce çekilen bu kare de Zemzem Tower’lı fotoğraflara karşısında paylaşılan bir kare oldu.

Suudi Arabistan'ın lüks hac turizmi

SUUDİ ARABİSTAN’DA BÜYÜYEN LÜKS TUTKUNLUĞU

Varlıklı bir ülke olan Suudi Arabistan’da lüks ürünlerin tüketimi oldukça pozitif. Gerekli/geveze herşeye harcanan yüksek fiyatlar bu sene hac turizmine de eti etti. O Kadar ki Kabe’ye tepeden bakan bu beton yığınında “hacı adayları” konaklayarak sosyal medyalarına “manzara pozları atmaya başladı.

Editör Notu: Zemzem Tower olarak tanıdık devasa otel, Mekke’ye tepeden bakma imkanı tanıyor. aynı zamanda Kâbe’yi de misafirlerinin ayakları altına sererken, Osmanlı’ya ait haremi gözetmek için yapı edilen Ecyad Kalesi, saygıdan ötürü Kâbe’den kısa olarak inşa edilmişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER