SON DAKİKA

Haber Rizem

İstanbul BBSK yerli ve milli kadroyla hazırlanıyor

İstanbul BBSK yerli ve milli kadroyla hazırlanıyor
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 15:17 'de eklendi ve 118 views kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Erkek Takımı, 2018-2019 sezon açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Sakin ’ın katılımıyla gerçekleştirdi. Kadrosunda A Milli takımın 4 as oyuncusunu bulunduran İstanbul BBSK, bu sezon iç transferde 3, dış transferde de 3 yerli sporcuyla anlaşarak kadrosunun tamamını yerli oyunculardan oluşturdu.

ILK SERVİS ATIŞINI KULLANDI

Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde yapılan başlangıç töreninde Başkan Uysal, voleybol takımıyla sezon açılış pastasını keserken oynanan davet maçının ilk servis atışını kullandı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Voleybol Takımının sezon başlangıç törenine Başkan Uysal ’ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, İBB Spor Kulübü Başkanı Celalettin Deniztoker, Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu, İBB yetkilileri, sporcular ve fazla sayıda yurttaş katıldı.

HEDEFİMİZ BAŞARIDAN ÖNCE GENÇLERİMİZE IMKAN TEMIN ETMEK

Eski bir sporcu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın belediye başkanlığı döneminde bu kulübün temellerini attığını açıklayan Başkan Mevlüt Uysal, “Bu kulübün sporcu yetiştirmesini ve gençlere misal olmasını istedi ve bunu başardı. Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı döneminde başlatmış olduğu spora, sporcuya ve spor tesisleri yatırımlarına benzer şekilde devam ediyoruz. Tesisleşme konusunda Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza ve hükümetimize minnet ve şükran borçluyuz. Kurulduğu günden itibaren gençlere çocuklarımıza spor adına bu imkanı sağlayan kulübümüze teşekkür ediyorum. Bir amaç koyuldu, bu hedef başarıdan önce gençlerimize imkan karşilamak. O imkanı sağlayınca da başarı beraberinde geliyor.” diye konuştu.

İstanbul BBSK yerli ve ulusal kadroyla hazırlanıyor

YERLİ OYUNCULARLA BAŞARI TÜRK SPORUNDA FAZLA ŞEY DEĞİŞTİRİR

“ŞU ANDA Efeler Ligi ’nde tanıdık olmayan sporcusu olmayan tek kulübüz” diyen Sakin sözlerini, “Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bugünlerde yerli ve millilik dediğimiz, dövize ihtiyacımız kalmasın dediğimiz günlerde hiç tanıdık olmayan oynatmadan galibiyet kazanmak fazla kayda değer. Ben başkan ve yöneticileri tebrik ediyorum. Yabancı sporcusu olmayan tek takım olarak eğer şampiyon olursak belli başlı o süre galibiyet geldi demektir. Bunu başarırsak inanıyorum ancak Türkiye ’de spor adına çoğu şey değiştirilmiş olur.” biçiminde konuştu.

Bu sezon maçların İBB Hidayet Türkoğlu Spor Salonu ’nda oynanacağını hatırlatan Başkan Sakin, “Daha önce Ümraniye ’de Haldun Alagaş Spor Salonu ’nda oynuyorduk. Bizim takımımız hiç tanıdık olmayan oynatmadan şampiyon olursa, değişik spor dallarında başarılı olmuş sporcular gibi, Hidayet Türkoğlu gibi voleybolda da salona isim verilecek ayla gelir. Tanıdık Olmayan oynatmadan şampiyon olursak bu başarıyı tescilleme adına, bu başarıyı gençlerimize transfer adına inşallah bunu taçlandırırız. ŞIMDI gençlerimiz arasında voleybol diğerlerine kadar popüler yok ancak başarılı olursak o zaman popüler hale gelmiş olur.”

İstanbul BBSK yerli ve milli kadroyla hazırlanıyor

İBB SPOR DÜNYANIN AZAMI LİSANSLI SPORCUSU YER ALAN KULÜBÜ

Başkan Mevlüt Uysal, sezonun ülke sporu namına hayırlı olmasını dilerken gençlere örnek olacak bir sezon geçmesi temennisinde bulundu. İBB Spor Kulübü ’nün lisanslı sporcu sayısı ile dünyada tek olduğunun altını çizen Uysal, “HEMEN kulübümüz Türkiye ’nin azami lisanslı sporcusuna sahip olan kulübü. Gençlere azami imkan sağlayan azami yatırım yapan kulüp. Lisanslı sporcu sayısına baktığımız zaman 4500 ’ün üstünde. Buna izcilerimizi de eklediğimizde 40 binin üstünde lisanslı sporcumuz oluyor. Dünyada maksimum lisanslı sporcuya sahip kulüp konumundayız. İBB Spor yöneticilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

CENTİLMENCE BİR OYUN ORTAYA KOYACAĞIZ

Uysal, İBB Spor Kulübü voleybol takımındaki oyunculara gençlere misal edinmek adına çok meslek düştüğünü kaydederek, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak önceliğimiz gençlere misal olmak, sporda misal ortaya ayarlamak. Maçlardaki başarımız dek rakiplerimize aleyhinde gençlerimize örnek olacak davranışta bulunmak manâlı. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin önünü açarken onları sporla buluşturalım sporla kaynaştıralım spora ısındıralım derken, tesisler yaparak imkan sunarken oyuncularımız da onlara misal olacak. Bu beraberlik ve beraber alıştırma ortaya koyabilirsek sporda çok şeyi değiştiririz. 2018-2019 Efeler Ligi sezonunun centilmence sportmence bir havada geçmesini diliyorum. Kulübümüze de şampiyonluk temenni ediyorum. Sporcularımızın gözünde şampiyon olacağımızın sözünü verdiklerini görüyorum. Bu olursa biz de biz de sözümüzü tutarız.” şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, “Eski bir voleybolcu olarak bu alıcı çok büyük spor salonlarının gördüğümde çok mutlu oluyorum. Yerli ve milli sporcularımızı gördükçe de gururumuz ve heyecanımız artıyor. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Sporculara başarılar diliyorum.” diye konuştu.

İstanbul BBSK yerli ve milli kadroyla hazırlanıyor

HAZIRLIK KAMPI VE MAÇ PROGRAMI KESIN OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediyespor 9 -10 Ekimde CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında Finlandiya ’nın Sastamala- Ford takımı ile deplasmanda karşılaşacak. 14 Ekim ’de Efeler Ligi ’nin birincil maçını deplasmanda Tokat Belediye Plevne ile oynayacak. Bu müsabakalara dek hazırlıklar maçlarını oynayacağı İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi ’nde devam edecek. 27-29 Eylül ’de Galatasaray, Arhavi Bld ve İran ekibiyle karşılaşacak turuncu-lacivertli ekip, 3 – 6 Ekim tarihleri arasında İtalya ’da düzenlenen turnuvaya katılacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER