Son Maaşıyla Tavuk Çiftliği Kuran Girişimci, Taleplere Yetişemiyor
- Ekonomi

Son Maaşıyla Tavuk Çiftliği Kuran Girişimci, Taleplere Yetişemiyor

Antalya’nın Aksu ilçesinde 1 yıl önce en az ücretle çalıştığı otelden aldığı son maaşı ile 100 tavuk alarak çiftlik kuran 69 yaşındaki 5 çocuk babası girişimci adam, bir yıl içerisinde tavuklarının da büyümesi ile koli koli yumurta topluyor.

KIŞ AYLARINDA IŞ BULAMIYORDU

Antalya’nın Aksu ilçesi Macun Mahallesi’nde yaşayan 68 yaşındaki 5 çocuk babası Mehmet Uysal, yazın mevsimlik olarak çalıştığı otellerden kış aylarında sezon kapandığı için ayrıldı. Kışın takriben 6 ay otellere çalışmaya gidemeyen Sakin, kendisine yeni bir ekmek kapısı aradı.

SON MAAŞINA 100 TANE TAVUK ALDI

1 sene önce Kasım ayında çalıştığı otelden ayrılan ve son maaşı olan bin 600 TL’ye internet üzerinden 100 tane cibi tavuk bölge Uysal, kendisine orman içerisinde ufak bir çiftlik kurdu. Burada yaklaşık 1 yıldır büyüttüğü tavuklardan günlük yumurta almaya başlayan Uysal, aradan geçen bir yılın arkasından tavuklarının da büyümesi ile kümeslerden koli koli yumurta topluyor.

“TAVUKLARIMIN YUMURTASINA ÇOK TALEP VAR”

Uysal, kuş bakışı görünüme sahip bir konumda olan çiftliğinden orman ve arazi yangınlarını da hemen görerek itfaiyeye haber veriyor. Tavuklarına her gün çocuğu gibi ilgi bildiren Uysal, “Yaz aylarında otelde çalışıyordum. Son maaşıma internet üzerinden tavuk aldım. Diğer bir gelirim değil. Orman içerisinde kendime ufak bir çiftlik yaptım. Kimseye zararımız da değil. Bir duman gördüm mü hemen itfaiyeye haber veriyorum. Tavuklarımın yumurtasına fazla talep var. Birçok kişi sıraya geçti. Çoğu birey benim yumurtamı dört gözle bekliyor” dedi.

Mehmet Uysal’a son maaşıyla aldığı tavuklar umut kapısı oldu;