SON DAKİKA

Haber Rizem

Rusya Milli Muhafızlarının Lideri, Muhalif Siyasiyi Düelloya Çağırdı

Rusya Milli Muhafızlarının Lideri, Muhalif Siyasiyi Düelloya Çağırdı
Bu haber 12 Eylül 2018 - 14:32 'de eklendi ve 163 views kez görüntülendi.

Rusya Ulusal Muhafız Gücü’nün Lideri General Viktor Zolotov, kendisini yolsuzlukla suçlayan muhalif Alexei Navalny’yi düelloya davet etti.

Rusya’nın en etkili muhalefet liderlerinden olan, aynı zamanda yazar olan Alexei Navalny’nin özellikle Rus gençleri üzerinde oldukça büyük etkisi bulunuyor. Navalny, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eski koruması olan şu an ise Rusya Ulusal Muhafız Gücü lideri olan General Viktor Zolotov hakkında yolsuzluk araştırmasına başladı. Bunu öğrenen General Zolotov ise muhalif lidere dünyada örneği görülmemiş bir tepki gösterdi. Zolotov Rusya Ulusal Muhafız Gücü resmi sosyal medya hesaplarından muhalif lideri düelloya davet etti.

Yüksek fiyattan gıda alışı olduğunu iddia etti

Yaşanan karşılıklı sataşmanın kıvılcımını muhalif lider olan Alexei Navalny çıkarttı. Navalny, Rusya Ulusal Gücü’nde yolsuzluk hareketi olduğunu bir video çekerek takipçilerine duyurdu. Muhalif liderin iddiasına göre, muhafızlar için alınan erzak ve gıdalar düşük fiyattan alınıyor ama yüksek fiyattan faturalandırılıyordu. Bu şekilde binlerce dolar yolsuzluk yapılmıştı. Navalny kendi sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda, yaptığı araştırmada ortaya çıkan yolsuzluğu takipçilerine anlattı.

Ringe davet etti

Bu videonun ardından Rusya Ulusal Muhafız Gücü’nün Lideri General Viktor Zolotov, Navalny’ye cevap niteliğinde bir video çekti. Kurumun resmi sosyal medya hesaplarında yayınlanan 6 dakikalık görüntülerde Zolotov, kurumda bazı kontrol edilemez olayların yaşanmış olabileceğini itiraf ederken, bunların Zolotov’un bahsettiği gibi büyük olaylar olmadığını iddia etti. Videonun büyük bir kısmında muhalif lideri Amerikancılıkla suçlayan General Zolotov konuşmasında, “Bana karşı yapmış olduğun konuşma beni küçük düşüren bir konuşma. Sizi ringde düelloya davet ediyorum. Senden güzel bir sulu biftek yapacağım” dedi.

Ukrayna devlet başkanına benzetti

Videonun büyük bir kısmında muhalif lideri Amerikancılıkla suçlayan general Zolotov, “Sen ABD’nin ürünüsün. Başkalarının kuklalığını yapıyorsun, iftira atıyorsun. Soytarı” ifadelerini kullandı. Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko’yu ima eden General Zolotov, “Onlar şimdi ne ahlakı ve ne vatanı yaşıyorlar. Sadece yabancılar için yaşıyorlar. Hepiniz aynı kaderi yaşayacaksınız” dedi. Muhalif lider, General Zolotov’un düellosuna hala cevap vermedi. – MOSKOVA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER