SON DAKİKA

Haber Rizem

RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Androloji Ünitesi Kuruldu

RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Androloji Ünitesi Kuruldu
Bu haber 09 Ağustos 2018 - 14:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ülkemiz ve bölgemizde önemli bir sorun olan kısırlık ile ilgili vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek ve bu noktadaki sıkıntılara çare olabilmek adına androloji merkezi kuruldu.

Merkezin açılışına RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet İshak Demir, RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hasan Türüt, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Şatıroğlu, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Demiral ile merkezde çalışan personel ve hastane personeli katıldı.

rteu-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-androloji-unitesi-kuruldu-(1).jpg

Konu ile ilgili açıklama yapan Üroloji Anabilim Dalı başkanı Doç. Dr. Hakkı Uzun, “Androloji ünitesinde kısırlık sorunu yaşayan erkek ve kadınlar araştırılmaktadır. Ayrıca erkekler yaşlandıkça testosteron denilen erkeklik hormonunda azalma meydana gelebilmekte ve kalp krizinden felce ve kemik erimesine kadar birçok hastalık oluşmaktadır. Kurduğumuz bu ünitede bu hastaları da tedavi etmekteyiz. Laboratuvarımızda sperm incelemesi ve aşılama dünya standartlarında başarıyla uygulanmaktadır. Kısa bir süre önce açılmasına rağmen daha önce başka merkezlere başvurup sonuç alamamış hastalarımız aşılama işlemi ile gebelik sevinci yaşamıştır. Ünitemize gelen hastalara yeterince zaman ayırabilmek ve onlarla yeterince ilgilenebilmek için Androloji ünitesinde ayrı bir poliklinik açılmış olup diğer polikliniklerden farklı olarak hizmet vermektedir. Bu merkezin açılmasında büyük destekleri olan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hasan Türüt ile Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Karaman’a gerçekten çok teşekkür ederim.” dedi.

rteu-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-androloji-unitesi-kuruldu-(3).jpg

Başhekim Prof. Dr. Hasan Türüt ise “Yaklaşık 1 yıl önce bu fikir üzerinde çalışmalara başladık. Bilindiği gibi hastanemizde ciddi fiziki mekân sıkıntısı mevcut, buna rağmen bu merkeze uygun bir konumlandırma yaptık. Sağlık Bakanlığımızın ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğünün büyük destekleri sonucu gerekli modern ve üst düzey cihaz ve ekipmanı kısa sürede hastanemize kazandırdık. Merkezde görevli olan uzman Rektörlüğümüz tarafından alındı ve İstanbul’da eğitime gönderildi. Sonuçta bölgemizde belki de örneği olmayan çok üst düzey bir merkez halkımızın hizmetine sunulmuş oldu. Hastane olarak hedefimiz bize isimlerini vererek her an motivasyon kaynağı olarak gördüğümüz Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ismine layık olabilmek, Rize ve bölgeye 3. basamak sağlık hizmeti sunabilmektir. Bu noktada emek veren Üroloji Anabilim Dalındaki hocalara, burada fedakârca çalışan personele, merkezin dizaynında emek veren hastane yönetimindeki çalışma arkadaşlarıma ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’a çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

rteu-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-androloji-unitesi-kuruldu-(4)-001.jpg

Merkezin açılışında Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman da bir konuşma gerçekleştirdi. Rektör Karaman, son yıllarda çeşitli sebeplerle kısırlık konusunun arttığını, bu anlamda bu merkezin hem ilimiz hem de bölgemizin için çok önemli bir ihtiyacı giderdiğini, çocuğu olmayan aileler için umut olduğunu belirtti. Tıp Fakültesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesinin; Üniversitenin, ilimiz ve bölgemiz için çok önemli olduğunu ifade eden Rektör Karaman, Rektörlük olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Tıp Fakültesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesine her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirtti. Karaman, ayrıca merkezin bu noktaya gelmesinde ve açılışında büyük emek ve destekleri olan Başhekim Prof. Dr. Hasan Türüt ile Üroloji Anabilim Dalı Başkanı ve öğretim elemanlarına teşekkür etti.

rteu-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-androloji-unitesi-kuruldu-(5).jpgrteu-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-androloji-unitesi-kuruldu-(2).jpgrteu-egitim-ve-arastirma-hastanesinde-androloji-unitesi-kuruldu-(6).jpg

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER