SON DAKİKA

Haber Rizem

Rize-Çocuk Orkestrası Eye Of The Tiger i Çaldı

Rize de, Çayeli Müzik Okulu tarafından yaşları 10 ile 14 arasındaki değişen çocuklardan kurulan ve daha önce Alman film müziği bestecisi ve müzik yapımcısı Ramin Djawadi nin Game of Thrones Theme bestesini çalan orkestra bu kez de Rocky filmlerinin tema müziği Eye of The Tiger i çaldı.

Rize-Çocuk Orkestrası Eye Of The Tiger i Çaldı
Bu haber 20 Şubat 2018 - 23:00 'de eklendi ve 708 views kez görüntülendi.

Rize’de, Çayeli Müzik Okulu tarafından yaşları 10 ile 14 arasındaki değişen çocuklardan kurulan ve daha önce Alman film müziği bestecisi ve müzik yapımcısı Ramin Djawadi’nin ‘Game of Thrones Theme’ bestesini çalan orkestra bu kez de Rocky filmlerinin tema müziği ‘Eye of The Tiger’i çaldı. Bir tünelde besteye çekilen klip paylaşıldığı sosyal medyada ilgiyle izleniyor.

Çayeli’de kurulan Müzik Okulu’nda yaşları 10 ile 14 arasında değişen 20 öğrenci piyano, gitar, keman ve bateri dersleri aldı. Kısa sürede kendilerini geliştiren çocuklar bir orkestra kurdu. İngilizce öğretmeni olan müzik tutkunu Zafer Kalenderoğlu’nun yetiştirdiği öğrenciler ünlü besteleri çalmaya başladı. Öğrenciler, hem yöresel hem de uluslararası ezgileri harmanlayarak müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Daha önce Alman film müziği bestecisi ve müzik yapımcısı Ramin Djawadi’nin ‘Game of Thrones Theme’ adlı bestesini çalan öğrenciler bu kez de Rocky filmlerinin tema müziği ‘Eye of The Tiger’i çaldı. Bir tünelde besteye çekilen klip paylaşıldığı sosyal medyada da ilgiyle izleniyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER