SON DAKİKA

Haber Rizem

Pendik ’te rehin alınan genç kız şikayetçi olmadı

Pendik ’te rehin alınan genç kız şikayetçi olmadı
Bu haber 11 Eylül 2018 - 18:27 'de eklendi ve 111 views kez görüntülendi.

İstanbul’un Pendik ilçesindeki bir lisede, nişanlısını rehin aldığı gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderilen Umut Demirkaya ’nın nişanlısı Hümeyra K. ’nin emniyette verdiği açıklama ortaya çıktı.

“BENİ ALDATIYORSUN DEDİ”

Hümeyra K. polis sorgusunda, 1 yıldır nişanlı olduğu Umut Demirkaya ile kıskançlık ve ailevi sıkıntılar yüzünden anlaşamadıklarını belirterek, “Yaklaşık 7 ay önce ayrıldık, fakat sonrasında tekrar barıştık. Olay gününden önce ailevi sıkıntılar yüzünden tartıştık, ben de kendisinden ayrılacağımı söyledim ve telefon numarasını engelledim. Olay günü Umut, benim çalışmakta olduğum okula geldi. Benimle konuşmak istedi ve ‘Tenha bir yere gidelim. ’ dedi. Ben de kabul ettim ve kendisini okulun tuvaletine konuşmak için götürdüm. Umut, tuvaletin kapısını kapatarak bana, ‘Sen beni aldatıyorsun, kimlerle konuştuğun muhakkak yok ’ dedi. Ben de, ‘Sen ne saçmalıyorsun? ’ dedim. Bunun üstüne tartışma büyüdü.” dedi.

“SİLAHI OLDUĞUNU SÖYLEMEMİ İSTEDİ”

Umut Demirkaya ’nın cebinden bıçak çıkardığını ve kendisini darp etmeye başladığını söyleyen Hümeyra K., “Eliyle yüzüme vurdu, tuvaletin kapısını kilitledi. Kapıda bekleyenlerin gitmesi için bana kendisinin silahı olduğunu söylememi istedi. Ben de korktuğumdan, ‘Umut ’un elinde tabanca var, kapının önünden çekilin. Beni öldürecek ’ diye bağırdım. Oysa Umut da silah yoktu.

Durum yerine polisler geldi. Bu esnada Umut bana, ‘Benim olacaksın. Benimle birlikte olursun veya seni gebertirim ’ dedi ve boğazımı sıktı. Fakat bana sözle ya da elle cinsel saldırıda bulunmadı. sonradan polislerle konuşurken durum yerindeki polisler Umut ’u etkisiz hale getirdiler ve yakaladılar.” diye konuştu.

Pendik ’te rehin alınan genç kız şikayetçi olmadı

“SEVİYORUM”

Hümeyra K. ifadesinin devamında, “Nişanlım Umut ’un psikolojik sıkıntılarının olduğunu düşünüyorum. Kendisini seviyorum, böylece beni yaralamasından, korkutma ve hakaretlerde bulunmasından ve beni tuvalete kilitleyerek hürriyetimi yoksun kılmasından dolayı kendisinden şikayetçi ve şikayetçi değilim.” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER