SON DAKİKA

Haber Rizem

Özgür Özel: O Kadar Geçmiyor, Vatandaşın Cüzdanını Delip de Geçiyor

Özgür Özel: O Kadar Geçmiyor, Vatandaşın Cüzdanını Delip de Geçiyor
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 16:42 'de eklendi ve 104 views kez görüntülendi.

CHP Grup Başkanvekili Hür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın döviz kuruna ilişkin, “Bu da geçer ya hu” sözlerine ilişkin, “Böylece geçmiyor, delip de geçiyor vatandaşın yüreğini, cüzdanını delip geçiyor. Örtülü ödenekten beslenen ayda 35 bin lira maaş bölge, Gül’ün kullandığı örtülü ödeneğin 7 kat fazlasını harcayan birisine yan geçer ya hu. Fakat bir de 1600 TL maaş bölge birine sor bakalım geçer mi?” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgürlük Özel, Meclis’te yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bağımsızlık Özel, Meclis Başkanı Binali Şimşek’ın cevaplanmayan soru önergeleriyle ilgili yaptıkları uyarıları dikkate almadığını savunarak, “Uyarılarımıza kulak tıkayıp, Meclis’in işlevsizleştirilmesi bakımından önemli rol üstleneceğinin işaretlerini veriyor. ‘Sansasyonel teklifler verilebilir bunlara nizam getirip bir düzenlemeye gereklilik var’ diyor Şimşek. Meclis’in üzerinden yeni vesayetin kokusunu alıyoruz. Verilecek kanun tekliflerinin ilk olarak yürütmeden görüntü alınacağı yönünde belgeler alıyoruz. Binali Yıldırım, mizah yapa yapa, şaka yapa yapa rejim değişikliğine cihaz oldu, AKP’nin fazla övündüğü son başbakan oldu. Şakalar yapa dursun bu söylediği şakadan öte arkasında duracak bir şey değil, Meclis Başkanının ağzından çıkanı kulağı duymaması anlamına gelir. MHP son günlerdeki bağışlama teklifinden sonra, nizam intizam meselesinden MHP hiç üzerine alınmıyor mu acaba. Sayın Bahçeli bakın nerelere vardı durum? ‘Toplumsal mutabakat olmayan konularda sansasyonel önerge verilebilir bunlara nizam intizam getirmek lüzumlu’ diyor, Meclise hakaret partilere hakaret muhalefete sınır çizmek gibi bir hadsizlik. Selamla başladınız nerelere geldiniz? Af için toplumsal mutabakat lüzumlu. 290 milletvekili olan AKP ben yokum diyorsa yapacak bir şey değil”diye konuştu.

‘2 EKİM’DE EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN  YÜZÜNÜ GÜLDÜREBİLİRİZ’

Emeklilikte yaşa takılanların sorununu muhalefet olarak çözmek için diğer partilere çağrıda bulunan Özgürlük Özel şöyle konuştu:

“MHP’ye teklifte bulunuyoruz, 6 arkadaşımızın kanun teklifi var emeklilikte yaşa katılanlar için. MHP, İYİ Partı ve HDP’nin teklifleri var. AK Parti’nin 290 milletvekili var. Diğer tarafta  310 tane var. Emeklilikte yaşa takılanların çözümü için, hodri meydan. Gelin  4 siyasi partinin kanun tekliflerini birleştirelim. Emeklilikte yaşa takılanlar sorununu 1 Ekim’de çözelim. Hadi bakalım bağışlama dediniz olmadı, lakin burada AKP’ye lüzum değil, 301 yetiyor, kuytu rahat geçirebiliriz. 2 Ekim’de  yaşa takılanların  yüzünü güldürebiliriz. Binali Yıldırım haddini bilsin, sarayın atadığı, Meclisi işlevsizleştirmeye kafaya takmış biri olarak Meclise sınır çizecekmiş. Milletvekillerine hududu ahali çizer. Kanun teklifini gönderiyoruz diyemez haddini bilsin, milletvekilleri öneri verirse verir.” ‘VATANDAŞIN YÜREĞİNİ, CÜZDANINI DELİP DE GEÇİYOR’

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiye yönelik açıklamalarını anımsatarak şöyle dedi:

“Erdoğan ‘ekonomide yapı sorun var biliyoruz’ diyor. 16 yıllık iktidar yapısal sorundan bahsedemez. Yapısal sorun varsa onu ortaya çıkartan 16 yıllık iktidardır. Kayınpeder damat ekonomisidir nedeni. Ekonominin başında kim var, güvey var. Cumhurbaşkanının damadı. Burası krallık mı, Ortadoğu ülkesi mi, Muz Cumhuriyeti mi? Güvey kayınpeder ekonomisine tanıdık olmayan anapara güvenmez. Yapısal sorunların başında bu geliyordur.  ‘Avrupa’da rüzgar esse ABD’de rüzgar etse nezle olan Türkiye ekonomisi var’ Geçmişte yaşanan krizlerde bir yılda yaşanan kayıp 4 günde yaşanıyor. Olmayan kuşun kanatlarından etkileniyor. Twitter’daki kuşun, bir tweet atıyor Trump Dolar 6 TL, 7den 7 TL’ye çıkıyor. ‘Bu da geçer ya hu’. Böylece geçmiyor, delip de geçiyor vatandaşın yüreğini cüzdanını delip geçiyor. Örtülü ödenekten beslenen ayda 35 bin maaş alan, Gül’ün kullandığı örtülü ödeneğin 7 kat fazlasını harcayan birisine alt geçer ya hu. Fakat bir de 1600 TL ücret alan birine sor bakalım geçer mi?”

– Ankara

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER