SON DAKİKA

Haber Rizem

Muharrem İnce, Apolet Tartışmasını Baştan Alevlendirdi: Hatalı Yapmadım

Muharrem İnce, Apolet Tartışmasını Baştan Alevlendirdi: Hatalı Yapmadım
Bu haber 11 Eylül 2018 - 8:06 'de eklendi ve 195 views kez görüntülendi.

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, katıldığı televizyon programında, tercih döneminde yaşanan apolet tartışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. İnce, “Yanlış yaptım dedim ama bugün sorarsan o ölçümü yaptıktan sonra o kadar de yanlış değilmiş.” ifadesini kullandı.

Muharrem İnce’nin açıklamalarından satırbaşları:

“50 GÜNDE YARATTIĞIM COŞKUYU BİTİRMEYE KARŞIN BİR PROJE VAR”

50 günde yarattığım coşkuyu bitirmeye karşin bir proje var, tercih gecesi çıksam da bir şey değişmezdi. Bu 10 senaryoyu kim yazdı? Muharrem İnce bu topluma bir umut oldu, psikolojik sınırı aştı. Televizyonlara çıksaydım onun içinden bir tümce seçilecekti, o cümlenin üstüne gidilecekti. Ben bu oyuna gelmemek istiyorum. Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde bunu başarabileceğimizi biliyorum, ben bunu söylüyorum. Biz başardık böylece fazla şey. Ben kazanmayı hedeflemiştim, ne yüzde 22 ne de 30’u galibiyet olyarak görüyorum.

Ben ikinci turda Cumhurbaşkanı olacağıma inanmıştım. Bizim oyumuz tatmin edici. İYİ Parti ve Saadet Partisi artı alsa tercih ikinci tura kalıyordu zaten. Ben fincancı katırlarını ürküttüm.

“OMUZLUK TARTIŞMASINDA YANLIŞ YAPMADIM”

Seçim döneminde yaptığınız hata var mı? sorusuna cevap veren Muharrem İnce, “Var, 13 ile gidemedim ne yapar yapar giderdim. Uyumayabilirdim gitmeliydim. Hastalandığım günler oldu. Hatay mitingi öncesinde ciddi hastalık geçirdim. Hitabe metnimi arkadaşlarla çalışıyoruz. Masanın sağ tarafında, sol kolumu masanın üzerine yatırdım 2 doktor 1 hemşire arkadaşımız onlara dedim ki, ‘Kolum size emanet beni rahatsız etmeyin. Serumla ne istiyorsanız verin.’ dedim. Daha da çaba etmeliydim ve o 13 vilayete mutlaka gitmeliydim. Sosyal takviye bölge yurttaşlarımız Erdoğan kaybettiği takdirde onun kesileceği yalanına inandılar onun üzerinde daha fazla durabilirdim. Apolet tartışmasına yanlış yaptım dedim ama daha sonra bunu çok ölçtüm insanlarla ‘Hatalı mı yaptım’ diye çok kişiye sordum. Entelektüel kesin hatalı yapmadığımı söyledi. Daha daha alçak grupta halk ise yanlış yaptığımı söyledi. Hatalı yaptım dedim fakat bugün sorarsan o ölçümü yaptıktan sonradan öyle de hatalı değilmiş.” ifadelerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU’NA KARŞI TARAF OLMADIM”

Kılıçdaroğlu’na muhalif olmadım. Ben sözümde durdum. Yemekte ona onursal genel başkan olun dedim. Koşullar değişebilir. O da Baykal’a aday olmayacağım demişti. Ama koşullar bunu gerektirdi ve oldu.

“KURULTAY TARTIŞMASINI KAPATMAK LAZIM ARTIK”

Kurultay tartışmasını kapatmak lüzumlu bundan böyle. Önümüze görmek lüzumlu, seçimler var.Genel başkan seçimde özverili işler yaptı. Seçimde çelişkiler, çift başlılıklar oldu. Genel başkan cumhurbaşkanı adayı olmalıdır. Ekonominin hali besbelli. Böyle bir ortamda kıyametin koparılması lazım. Yapamıyorlar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER