Motorinden Sonradan Benzine de Bu Gece Yarısından İtibaren İndirim Geliyor
- Ekonomi

Motorinden Sonradan Benzine de Bu Gece Yarısından İtibaren İndirim Geliyor

Yakıt fiyatlarında son 1 ayda litre başına 57 kuruş indirim yapılmasının arkasından brent petrol fiyatlarının düşmesi ve doların gerilemesiyle birlikte bir indirim daha gündeme geldi. Yakıt fiyatının bu gece yarısından itibaren 15-16 kuruş indirilmesi bekleniyor. Bu Vesile Ile depoda 38 TL tasarruf edilecek.

BENZİNDE 15-16 KURUŞ İNDİRİM BEKLENİYOR

Brent petrol ve uluslar arası piyasalarda benzin ve motorin fiyatları düşmeye devam ediyor. Benzinin uluslar arası piyasalarda ton fiyatı 10-11 dolar geriledi. Brent petrol de düştü. Dolarda yukarı yönü olan bir hareket gözlenmiyor. Bu koşul, benzinde yeni bir indirimi tetikledi. Habertürk’te yer alan habere kadar; bu gece yarısından geçerli olmak üzere yakıt fiyatlarının 15-16 kuruş düşmesi bekleniyor.

SON 1 AY İÇİNDE 72-73 KURUŞ DÜZEYİNDE GERİLEMİŞ OLACAK

Benzinin litre fiyatında bu gece yarısından itibaren 15-16 kuruş indirim bekleniyor. Bu indirimle birlikte benzinin fiyatı son 1 ay içinde 72-73 kuruş düzeyinde gerilemiş olacak.

52 LİTRELİK DEPODA 38 TL TASARRUF

52 litrelik depoya sahip bir otomobilde, bu gece yapılması beklenen indirimle birlikte 38 TL’lik tasarruf sağlanacak. Bu tutar, vatandaşın cebinde kalacak.