SON DAKİKA

Haber Rizem

Milli Savunma Bakanlığı Bedelli Askerlik İçin Celp Bilgilerini Açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı Bedelli Askerlik İçin Celp Bilgilerini Açıkladı
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 14:28 'de eklendi ve 121 views kez görüntülendi.

Bedelli askerlik için başvurusunu tamamlayan ve kabul edilen vatandaşların birincil 3 dönemine ait celp dönemleri belli oldu. Alınan karar doğrultusunda birincil 12 bin sorumlu 15 Eylül’de birliklerine sevk edilecek. Tabanca altına alınacak bu askerlerin birlik bilgileri, denetim durumları ve sevk evrakları Ulusal Savunma Bakanlığı kadar e-Devlet yoluyla açıklandı.

BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ BELIRLENMIŞ OLDU MU?

Ilk 3 döneme ait temel eğitime planlanan yükümlülerin birlik bilgileri, teftiş durumları ve sevk evraklarını alabilecekleri tarihler de belirlendi.

Bedelli askerlikte ikinci celp dönemi 6 Ekim, üçüncü celp dönemi ise 27 Ekim’de başlayacak. Bu dönemde birliklerine teslim olacak yükümlüler ise 6 Eylül ve 27 Eylül günlerinde yine e-Devlet’te ilan edilecek.

BEDELLİ ASKERLİK CELPLERİ EMIN OLDU

Buna tarafından başvurusunu tamamlayan 61 bin 843 birey, 3 aylık sürenin bitmesi beklenmeden 21 gün askere alınacak. Bedelliye toplamda 600 bin kişinin başvurması bekleniyor.

KASIM CELBİNDE KÜTAHYA’DA

Türkiye Büyük Ahali Meclisi (TBMM) KİT Komisyonu üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, bedelli olarak askerlik yapacak olan adayların, Kasım ayı celbinden itibaren Kütahya’ya gelmeye başlayacağını ifade etti.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER