SON DAKİKA

Haber Rizem

MHP’li Yıldırım’dan, 30 Büyükşehirde ‘İttifak’ Sinyali

MHP’li Yıldırım’dan, 30 Büyükşehirde ‘İttifak’ Sinyali
Bu haber 07 Eylül 2018 - 20:31 'de eklendi ve 131 views kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, lokal seçimlerde 30 büyükşehirde ittifak yapılacağının sinyalini vererek, “Önümüzdeki seçimlerde öncelikle belirttiğim gibi 30 büyükşehirde Cumhur İttifakı’na gönül veren siyasi partilerden oluşan bir lokal yönetimler olması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Kızılcahamam Kültür Sanat ve Su Festivali’nin 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen başlangıç törenine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Şimşek, AK Parti Ankara milletvekilleri Emrullah İşler, Nevzat Ceylan, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Belediye Başkanı Muhittin Güney, Azerbaycan Büyükelçisi Hazar İbrahim, Kosova Mamuşa Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Sala ve belediye heyeti, Kıbrıs Paşaköy Belediye Başkan Yardımcısı Mikail Cankurt ve belediye heyeti, Çankırı Üniversitesi Rektörü ve ESYAV Başkanı Prof. Dr. Hasan Ayrancı, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız ve vatandaşlar katıldı. Açılış töreninde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, şunları söyledi:

“Önümüzde yerel seçimler var. Takribi olarak 7 ay sonra gidip oy kullanacağız. Milliyetçi Hareket Partisi olarak ilk olarak Ankara, İstanbul ve İzmir edinmek üzere Türkiye’mizde bulunan 30 büyük şehrin, seçimlerinin mevcut da seçilmiş olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin aleyhine tezahür edebilecek olan bir yapılaşmaya izin vermeyeceğiz ve bunun mücadelesini vereceğiz. Bunun manası nedir;  FETÖ’ye, PKK’ya, PYD’ye, HADEP’e ve bunun yancılarına, bunların işbirlikçilerine, onlarla beraber hareket eden siyasi partilere, Türkiye’nin bekası konusunda imtiyaz vermeyeceğiz. Önümüzdeki seçimlerde başta belirttiğim gibi 30 büyükşehirde Cumhur İttifakı’na gönül veren siyasi partilerden oluşan bir yerel yönetimler olması için elimizden geleni yapacağız. Niyetimiz budur, mücadelemiz budur. Maksat hayır akıbet hayırdır.”

– Ankara

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER