MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan: “Bu yarışta Cumhur İttifakı ruhuna yerinde hareket edilmeli”

MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan:
MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan: "Bu yarışta Cumhur İttifakı ruhuna yerinde hareket edilmeli"
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize’deki adayların tanıtım toplantısında konuşan MHP İl Başkanı İhsan Alkan, “Rize’de 16 belediyede adaylarımızla beraber görevimizin başındayız. Cumhur İttifakı’na inananlar MHP’nin yarıştığı her il ve ilçede MHP adaylarına canı gönülden destek verebilirler” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanlığının düzenlediği buluşma ile belediye başkan adayları tanıtıldı. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan MHP İl Başkanı İhsan Alkan seçim sürecini değerlendirdi. Alkan, ”Rize’de 18 belediyemizde tercih çalışmalarına hazırlanırken liderimiz Devlet Bahçeli’nin talimatıyla merkez ilçede aday çıkarmadık. Keza Güneysu’da namzet çıkarmamıza karşın gelişen işlem içerisinde yine Genel Başkanımızın talimatı ile adayımızı geri çekerek Cumhur İttifakı takviye sağladık. Bunun haricinde gelen diğer talimat değil. 16 belediyede adaylarımızla beraber görevimizin başındayız” dedi.

Cumhur ittifakı ruhunun iyi anlaşılması gerektiğine aksan yapan Alkan, ”Cumhur İttifakı, MHP ile Ak Parti aralarında Türkiye Cumhuriyeti devletinin beka sorununa istinaden oluşmuş, milletin kök bağlarından çıkmış bir ittifaktır. Burada bizim gönder yıldızımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve milliyetçi ülkücü hareketin lideri Devlet Bahçeli’dir. Rize’de Cumhur İttifakı vardır. Cumhurbaşkanı diyor ancak MHP adayları da ak parti adayları da bizim adaylarımızdır. MHP’nin yarıştığı her il ve ilçede Cumhur İttifakına inanlar MHP adaylarına canı gönülden destek verebilirler. Diyorlar fakat MHP belediyeyi alırsa hizmet gelmez. Biz Cumhur İttifakının yandaşıyız, paydaşıyız. Bu yarışta cumhur ittifakı ruhuna uygun hareket edilmelidir” ifadelerini kullandı.

İnsanların gönül rahatlığı ile MHP’ye oy verebileceğini belirten MHP İl Başkanı İhsan Alkan konuşmasını şöyle sürdürdü:” bu seçimde MHP’ye il, belde, ilçe belediye başkanları kazandıracağız. Her yere ulaşıyoruz ve projelerimizi, sevdamızı anlatıyoruz. Yarış ediyoruz fakat MHP’de kazansa AK Parti’de kazansa bizim belediyemiz olacak. Biz buna böyle inanıyoruz ve söylemlerimiz de buna tarafından” dedi.

Merkez ilçe ve Güneysu’da namzet göstermeyerek Cumhur İttifakına takviye veren MHP’de Kalkandere ilçesi de demin açıklanmazken öteki ilçe ve belde adayları şöyle: “Ardeşen- Av. Remzi Kutanoğlu, Tunca beldesi- Muhammet Çebi, Pazar- Gülşah Bilaloğlu, Hemşin- Muhammet Sağlam, Çamlıhemşin- Eyüphan Zararsız, Fındıklı-Levent Bariz, Çayeli- İsmail Hakkı Çiftçi, Madenli beldesi -Mustafa Tüylüoğlu, Büyükköy beldesi -İsmail Hakkı Kahveci, Derepazarı- Selim Metin, İyidere -Osman Mete, İkizdere- Hakan Karagöz, Salarha beldesi- Halil İbrahim Yağcı, Muradiye Beldesi- Mehmet Kazdal, Kendirli beldesi -Abdulkadir Öz”.