SON DAKİKA

Haber Rizem

MHP İl Başkanı Karataş’tan 30 Ağustos Mesajı

MHP İl Başkanı Karataş’tan 30 Ağustos Mesajı
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 15:01 'de eklendi ve 111 views kez görüntülendi.

MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Karataş, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Damarlarında asil kan içeren aziz milletimizin, titreyip kendine dönerek, vatanına, bayrağına göz diken işgalcileri ve onların şuursuz hayallerini yerle bir edip vatan topraklarından def ettiği kocaman bir hamlenin yıldönümündeyiz.

Tarihi şan ve şerefle batmış ve tarih sayfalarına adını altın harflerle yazdıran aziz milletimiz, 96 yıl önce bağımsızlığına musallat olan sömürgeci mihraklara vatan sevmenin ne seslenmek olduğunu ağır bir şekilde öğretmiştir.

Kanlarımızla suladığımız vatan topraklarımıza ve rengini şühedamızın kanından bölge bayrağımıza göz diken sömürgeci güçler, 30 Ağustos’ta Türk Milletinin doruklara ulaşan iman ve karşılıksız vatan sevgisi karşında çaresiz kalmışlardır. Türk milletinin bütün fertleri aynı hale civarda buluşmuş ve son yurdumuzun bölünüp parçalanmasına asla müsaade etmeyeceklerini tüm dünyaya bir defa daha göstermişlerdir.

Geçmişte her türlü badireleri birlikte atlatan milletimizin bugünde acısı bir, sevinci bir ve ülküsü birdir. Ahali olarak bu birlik ve birliktelik duygusu içinde üstesinden gelemeyeceğimiz güçlük yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle, tanrısal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği 30 Ağustos Zaferi’nin 96. yıldönümünde, öncelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları; büyük Türk milleti için canlarını can atarak feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum.

Manevi huzurlarında, aziz milletimizin ve tüm kahramanlarımızın mukaddes hatıralarını yad ediyor, en derin hürmetlerimle Cenab-ı Allahtan rahmet diliyorum.” – ERZURUM

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER