SON DAKİKA

Haber Rizem

Mehmed Bir Cihan Fatihi 2. bölüm fragmanı yayınlandı! Kritik karar…

Mehmed Bir Cihan Fatihi 1. bölümü ile dün akşam izleyici karşısına çıktı. Savaş sahneleri ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken dizi ilk bölümü ile herkesi ekran başına kilitledi. Sultan Mehmed babasının ölümünün ardından tahta çıkıyor. Tahta çıkar çıkmaz Çandarlı Halil Paşa için kritik bir karar veriyor. Mehmed Bir Cihan Fatihi 2. bölüm fragmanı da yayınlandı.

Mehmed Bir Cihan Fatihi 2. bölüm fragmanı yayınlandı! Kritik karar…
Bu haber 21 Mart 2018 - 9:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sultan Mehmed Han, tahta geçer geçmez savaş planlarını uygulamaya başlıyor!Mehmed, kritik kararını veriyor. Çandarlı Halil Paşa geçmişte yaptıkları için idam edilecek mi?

Mehmed Bir Cihan Fatihi, heyecan dolu yeni bölümüyle 27 Mart Salı akşamı saat 20.00’de Kanal D’de!

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ 2. BÖLÜM FRAGMANI

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ İLK BÖLÜMDE NELER OLDU?

1451 yılında, babasının ölüm haberini alıp Manisa’dan Edirne’ye yani payitahta doğru yola çıktığında Sultan Mehmed’in bir büyük hayali vardır. Cihanın göz bebeği Konstantinopolis’i fethetmek. Ancak büyük hayalinin önünde aşılması zor, büyük engeller belirecektir.

Kadim şehir yüzyıllar boyunca defalarca kuşatılmış; ama ne toplar güçlü surlarında tek bir gedik açabilmiş ne de Haliç’in devasa zinciri düşman gemilerine geçit vermiştir. Üstelik Mehmed şehri almak istiyorsa yalnız Bizans İmparatorluğu’na ve arkasındaki Hristiyan âlemine karşı değil, devlet içindeki en büyük muhalifi kudretli veziriazam Çandarlı Halil Paşa’ya karşı da mücadele etmek zorundadır.

Çağının çok ötesindeki bu büyük Sultan parlak zekâsı, askeri ve stratejik dehası, aklı ve zafere olan inancıyla, her türlü engeli aşarak ilerler. Tahta çıktıktan iki yıl sonra şehri kuşatır, yalnızca 53 gün süren bir kuşatmanın ardından, “imkânsız” denileni başararak Konstantinopolis’i fetheder.  En büyük hayalini gerçekleştirerek adını tarihe yazdırır. O günden sonra Fatih namıyla anılan Sultan Mehmed Han, bu zaferiyle yeni bir çağın kapısını aralar ve yüzyıllar boyunca kıtalara hükmedecek olan büyük bir Cihan İmparatorluğu’nun da temellerini atar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER