SON DAKİKA

Haber Rizem

Mardinli Marilyn Manreo eşek sütü sağdı

Mardinli Marilyn Manreo eşek sütü sağdı
Bu haber 08 Eylül 2018 - 12:32 'de eklendi ve 301 views kez görüntülendi.

ABD ’li ünlü sinema yıldızı ve model Marilyn Monroe ’ye benzerliğiyle dikkat çeken 44 yaşındaki 4 çocuk annesi Melek Akarmut, Mardin ’de açtığı ‘Marilyn Sabun Dünyası ’ ile dikkatleri üzerine çekiyor.

ELLERİYLE SÜT SAĞIYOR

Marilyn Monroe tarzı saç stili ve elbisesiyle meslek yerine gelenlerde şaşma yaratıcı Akarmut, iş yerinde sattığı sabun için kolları sıvayarak kendi elleriyle eşek sütü sağıp, bu sütten sabun yaparak meslek yerinde satmaya başladı.

Mardinli Marilyn Manreo eşek sütü sağdı

“ÇOK DEĞERLI BİR SABUN”

Melek Akarmut, eşekle uğraşmanın eğlenceli ve şirin olduğunu aktararak, süt sağarken eşeğin kuytu durduğunu ifade etti.

Alamut, meslek uygun en çok eşek sütü sabunu satıldığını aktararak, “Bir dükkan açtım en fazla satılan da burada eşek sütü sabunu. Eşek sütü kanser tedavisinde kullanılıyor ve cilt hastalıklarına iyi geliyor. Benim en fazla önerdiğim sivilceler için yaklaşık 1 haftada çare ediyor. Cilt sıkılaştırma özelliği var, güneş lekesine de iyi geliyor. Faydaları saymakla bitmez.

Resmen bir sihirli sabun. Eşekten 100 gram süt geliyor, o yüzden paha biçilmez bir sabun. Zevkli bir meslek, ara sıra imalata gidip kendim sabun yapıyorum. Müşterilerim aldığı sabundan fazla hoşnut. Mardin ’e özgü eşek sütü sabunu, bıttım sabunu, menengiç sabunu var.

Mardin ’de turizmin artışıyla birlikte sabunlarımızın satışı da arttı. Eşek sütü sabunu çok talep gördüğü için sahteleri de çıktı. Çok uyarı edin, belirtilmiş yerlerden alınmasını tavsiye ediyorum. Zaten çok ucuz değildir bu sabunlar.” dedi.

Mardinli Marilyn Manreo eşek sütü sağdı


Eşek sütünden yapılan sabunu bölge Fatma Topuz isimli vatandaş, sabun için İzmir ’den geldiğini söyleyerek, “Özellikle eşek sütü sabunu almaya geldim. Çok yardımcı olduğunu duyduk. Cilt hastalıklarına geldiğini, kanser tedavisine de iyi geldiğini duyduk.” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER