SON DAKİKA

Haber Rizem

Kültürlü’da Namzet Gösterilen MHP’li Ümmet Akın: Kültürlü Yüzde 99 MHP’ye Bırakılacak

Kültürlü’da Namzet Gösterilen MHP’li Ümmet Akın: Kültürlü Yüzde 99 MHP’ye Bırakılacak
Bu haber 11 Aralık 2018 - 16:45 'de eklendi ve 100 views kez görüntülendi.

AK Parti ve MHP arasında ittifak görüşmelerinin sürdüğü son büyükşehirlerden olan Aydın’da hangi partinin aday göstereceği merak konusu oldu. MHP’nin aday olarak açıkladığı Ümmet Akın, “Aydın yüzde 99 MHP’ye bırakılacak” derken; AK Parti’li eski delege Mehmet Erdem ise Okumuş’da AK Parti’nin aday göstermesini arzu ettiğini belirtti.

“BİR İKİ GÜNE DEVLETE AIT AÇIKLAMA YAPILIR”

MHP Aydınlatılmış Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, yüzde 99 ihtimalle AK Parti’nin de desteğini alacaklarını söyledi. Cumhur İttifakı çerçevesinde hareket edileceğini dile getiren Ümmet Akın, “Ayrıca Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan keza de Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’na uyacaklarını söylüyor. Bu konu hala görüşülüyor. Okumuş’da büyükşehir belediye başkan adayı konusunda AK Parti ve MHP aralarında ittifak olup olmayacağı önümüzdeki günlerde kesin olacak. Bununla ilgili bu aşamada konuşmak fazla doğru değil lakin atılan adımlar olumlu yönde ilerliyor. Açık Fikirli Büyükşehir, MHP’ye bırakılacak gibi görünüyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yapmış olduğu izah etme sırasında bir basın mensubu sordu. MHP’nin namzet açıkladığı illerde nasıl bir çizgi belirlediniz şeklindeki soruya Çelik, ‘Onlar bizim mutabakatta kaldığımız belediyeler’ biçiminde bir açıklaması oldu. Aydınlatılmış, MHP’ye bırakıldı gibi görünüyor. 1-2 gününe değin değin devlete ait yorumlama yapılabilir. Bekleyip bakmak lüzumlu. Büyüklerimiz en doğru kararı verecektir ama yüzde 99 ihtimalle bize bırakılacak ve el birliğiyle seçimi kazanacağız” şeklinde konuştu.

Ümmet Akın

“GÖNLÜM AK PARTİ’NİN ADAYLARINDAN YANA”

AK Parti’nin Okumuş’daki kurucularından ve 3 dönem milletvekilliği yapan Mehmet Erdem ise, düşüncelerini “Gönlüm ve görüşüm Aydınlatılmış’da AK Parti’nin adayıyla seçime gidilmesini istek ediyor” sözleriyle açıklama etti.

Yerel seçimlerde Aydın’ın bir beş yılının daha dikkate alınması ve kaybedilmemesi gerektiğini açıklayan Erdem, şöyle konuştu: “Cumhur İttifakı’nın yerelde il ve ilçeler bazında alınan kararlar bizim için çok önemlidir. Aydın’la ilgili resmi bir tanımlama laf konusu değil. Biz genel merkezimizdeki yetkililer ve milletvekillerimizle yaptığımız konuşmalar neticesinde Aydınlatılmış’la ilgili daha deklare edilmiş net bir kararın olmadığı ifade ediliyor. Resmi bir yorumlama kısa bir süre içerisinde yapılabilir. İttifak yalnızca Aydın’a kasten bir şey yok. Besbelli bir Cumhur İttifakı ile referandumdan bu yanlamasina gelen bir işlem var ve Türkiye’nin bekası için bunun devam ettirilmesi fazla manâlı bir husus. O yüzden Açık Fikirli önemli ama Türkiye bizim için daha manâlı. AK Parti’yi kuran birisi olarak AK Parti’nin adayıyla seçime gidilmesini açlık ederim. Bizim gönlümüz bundan yanadır, görüşümüz de bu doğrultudadır. Büyüklerimizin ittifak görüşmeleri neticesinde aldığı karara da hürmet duymakla mükellefiz.”

Mehmet Erdem

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER